Brak paska tytułu - Ubuntu 11.04

                                                                                                                 Witam !

         Ostatnio bawiłem się w zmianę wyglądu systemu w Compizie (chciałem zmienić wygląd pulpitu w kostkę).

 Kiedy zaznaczyłem daną opcję system zaczął mi wariować m.in. zniknęły mi ikony z pulpitu i pasek tytułu. 

Z ikonami sobie jakoś poradziłem poprzez wejście do Compiza przez terminal i odznaczenie danych opcji, ale nadal irytuje mnie bardzo brak paska tytułu. Czytałem coś gdzieniegdzie, że muszę zresetować Unity czy Compiza, ale boję się, że znowu coś zepsuję.

Sprawę zostawiam Wam i z góry dziękuje za pomoc.

 

Jesteś jedną z niewielu osób co prawidłowo nazywa ten element okna. Próbowałeś może compiz --replace & ? Nie korzystasz czasem z Emerald do kompozycji okien?

Co prawda piszę z pamięci ale przywróć ustawienia domyśle w CompizConfig Settings Manager dla Windows Decoration, w 14.04 jest to:

 

/usr/bin/gtk-window-decorator

 

a w 11.04 pewnie podobnie - ale w tym polu po prawiej powinien być przycisk powrotu do ustawień domyślnych.

Niestety compiz --replace nie pomogło.

Ubuntu posiadam od niedawna, więc nie ogarniam go jeszcze dosyć dobrze, ale chyba korzystam Emerlada.

Podałem Ci poprawne rozwiązanie, jeżeli chcesz korzystać z emeralna musisz dodać odpowiedni wpis w startup.

 

@roobal podał ci rozwiązanie nieadekwatne do problemu bo ty nie masz go z kompozytorem tylko z dekoratorem.

Tutaj racja, choć restart Compiza często pomagał, więc nie szkodzi spróbować. Dlatego też pytałem czy korzysta z Emerald, bo czasami lubiał się nie włączać.