Brak pliku BCD - nie można zainstalować systemu z partycji Recovery

Witam. 

 

Posiadam laptopa HP Pavilion dv7. Aktualnie jest na nim system Windows 8. W “Mój komputer” widnieje partycja recovery, której nigdy nie ruszałem, nie formatowałem. Chciałbym zainstalować z niej system Win7, więc po starcie komputera wciskam F11. Pojawia się komunikat, że nie ma pliku \Boot\BCD. status: 0xc0000225. Szukałem na wielu forach, polskich jak i angielskich, próbowałem różnych sposobów ale nie udało mi się odzyskać/utworzyć/naprawić tego pliku. Nie mam już pomysłu, co zrobić? Czy wpływ ma to, że aktualnie na komputerze zainstalowany jest Windows 8? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Legacy boot włączone w BIOSie?

Jeżeli chodzi o opcję rozruchu z płyty, to jest to włączone. Uruchamiam system z płyty.

Może wina jest z twoją płytą z której odpalasz? Albo w Biosie daj od razu uruchamianie z płyt

Ja nie chcę instalować surowego systemu z płyty, tylko system z partycji RECOVERY tak, aby mieć taki sam stan systemu jak po pierwszym włączeniu komputera (różne programy typu PowerDVD, wszystkie sterowniki i tak dalej). Partycja istnieje, nigdy jej nie ruszałem, jednak jakimś cudem brakuje tam czegoś, co opisałem w pierwszym poście :wink: