Brak pliku hal.dll, ale czy na pewno?

Witam. Przed kilkoma godzinami instalowałem Ubuntu 9.10, po ponownym rozruchu chciałem zalogować się na Windowsa XP, lecz po wybraniu go z GRUBa wyskoczył błąd związany z brakiem pliku hal.dll. Skopiowałem więc go z płyty i wkleiłem do system32. Niestety dalej nie mogłem włączyć Windy…

Znalazłem gdzieś w necie, żeby spróbować odtworzyć boot.ini, więc w konsoli odzyskiwania wklepałem bootcfg /rebuild ale wyskoczył błąd… na dodatek zauważyłem, że konsola loguje się do D:\Windows, a nie jak powinna do C:\Windows. Polecenie dir wszystko wyjaśniło: Na windowsie miałem oznaczenia ok, systemowy - c, dane - d, jednak tu są zamienione. Na dodatek plik boot.ini jest na partycji D, czyli tej z danymi! Dodam, że nie tylko boot.ini, ale także ntldr, ntdetect i reszta. Kompletnie nie wiem co mam teraz zrobić. Fixmbr i fixboot też próbowałem, problemu nie rozwiązało, a na dodatek musiałem przywracać GRUBa…

Pomocy :frowning:

Zamiast kopiować pliki z płyty użyj opcji “Naprawa systemu”. Trochę dziwne jest to że wykrywa system na D…

Sasori15 jak byś rozwiązał ten problem z brakiem tego pliku to daj znać bo ja mam taki sam problem po sklonowaniu systemu na nowy dysk.

Widocznie, źle zainstalowałeś Gruba. Jaki błąd wyskoczył ci po komendzie bootcfg /rebuild?