Brak pliku hal.dll - dwa systemy na dwóch partycjach

Witam,

Mam na dwóch partycjach (jeden dysk) zainstalowane dwa systemy (c: Win 7; d: XP HE). Dziś w trakcie użytkowania wysypał się XP, a po restarcie komp. pojawił się komunikat o braku pliku hal.dll.

Win 7 na partycji c chodzi ok. Przy próbie wejścia na partycję d, jest odmowa dostępu. Mogę na nią wejść przez Total Comander lub tryb DOS, ale nie widać plików windows xp. Inne foldery w ten sposób mogę podejrzeć. Próbowałem skopiować plik hall.dll przez copy i extand, ale albo brak dostępu, albo ścieżka nie ta. Robiłem chkdsk partycji d i wykrył błędy oraz je usunął.

Poprzez konsolę odzyskiwania widzi tylko windowsa na partycji c. Ekran wyboru systemu normalnie działa.

Zależy mi na naprawieniu systemu, bo ponowną instalację i formatowanie wiem jak zrobić.

Jeśli masz możliwość użycia płyty instalacyjnej Windows’a XP, to wykonaj naprawę tego systemu przez nadpisanie w tzw. trybie “R”. Żadne dane nie utracisz. Instrukcji w sieci masa, np.: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60904

Tak próbowałem do momentu, kiedy pyta o wskazanie systemu i wskazuje tylko jeden na partycji c, a tam jest Windows 7. Nie widzi systemu na partycji D. Chyba, że pisze C, a chodzi mu o partycję D?

Co do instrukcji, to próbowałem wiele i nie pomogło, dlatego napisałem post.

Tak! Jest tak, że dla instalatora płyty z systemem XP, system Windows XP jest na partycji C! W każdym razie płyta z Windowsem XP na pewno nie zechce “naprawiać” Windows’a 7, ponieważ po prostu “nie widzi” tego systemu.

Co do instrukcji, miałem na myśli jedynie instrukcję naprawy przez nadpisanie Windows’a XP, jaką należy się podczas tego procesu kierować. Początek tej procedury jest bardzo ważny , żeby nic nie sknocić.

Zwróć szczególną uwagę na pkt. 4 tej instrukcji: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60904

Niestety instalator nie widział XP. Skończyło się na ponownej instalacji XP. Temat do zamknięcia