Brak pliku hal.dll po skopiowaniu plików przez instalator WinXP

Witam

 

Mam dość ciężki orzech do zgryzienia, gdyż podczas próby uruchomienia dalszej części instalacji WinXP HE, po zakończeniu tej “tekstowej”, wyświetla mi się popularny błąd o braku pliku “hal.dll”

 

Mój przypadek jest dość niezwykły, gdyż instaluję w.w system na dysk ATA podpięty z innego (starego) komputera do nowego, gdyż na starym nie ma możliwości bootowania z usb, a napęd CD/DVD już się wysłużył (czyt. nie działa).

 

Poprzez konsolę recovery instalatora próbowałem już rozwiązań takich jak:

copy x:\i386\hal.dl_ z:\windows\system32\hal.dll

bootcfg /rebuild

attrib -h -r -s z:\boot.ini
del z:\boot.ini
bootcfg /rebuild

lecz nadal pojawia się wspomniany komunikat o braku pliku hal.dll. Próbowałem już nawet skopiować go na dysk przy użyciu Windowsa 7, zainstalowanego na nowym komputerze, jednak to również nie podziałało.

 

Dodam, że system jest legalny.

 

Proszę więc o pomoc i z góry za nią dziękuję :slight_smile:

Instalujesz z USB?

Owszem. Bootowalnego pena stworzylem poprzez konsolowe “usb_prep8”, ale próbowałem również “Rufusem”

Pierwsza komenda którą wpisałeś nie zadziała, bo pliki na płycie Windows są skompresowane. Aby go skopiować musisz najpierw go wypakować. Poczytaj ten temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/windows-xp-uszkodzony-plik-haldll-t397527/

Komendę “expand” juz zastosowalem ale tez nie zadzialala.

 

EDIT:

Już sobie poradziłem :slight_smile: Stworzyłem bootowalnego pendrive’a za pomocą programu WinToFlash.

 

Rada dla osób z problemem podobnym do mojego - popróbujcie z różnymi programami do tworzenia bootowalnych pamięci :wink: A nuż któryś zadziała ;p