Brak pliku hall.dll

Witam!

Mam zaistalowane 2 systemy: na c - win 7, na e - win xp sp3 i do wczoraj było wszytko ok. tżn. przy odpaleniu lapka miałem możliwość wyboru systemu, natomiast dzis po włączeniu i wybraniu “starszej wersji windows” pokazał mi sie taki oto komunikat: brak pliku w katalogu windows32\hall.dll - skopiuj plik z płyty instalacyjnej". Zaznaczam, że win xp był wczesniej instalowany na c właśnie, ale po przeprowadzeniu instalacji win 7 instalator zamienił mi litery partycji (chyba) lecz mimo to do dzisiaj wszystko działało w porządku.

W związku z powyższym mam pytanie: w jaki sposób mam skopiować ten brakujący plik, ewentualnie czy istnieje możliwość np. skopiować ten plik z innego komputera (przez pen’a) po czym wkleić go do katalogu windows32?

Windows tak ma.

Tak. Spróbuj, jeżeli będzie problem, to są inne sposoby z wykorzystaniem płyty z systemem.

np.

Uruchom komputer z płyty z XP

w pierwszym oknie wybierz --> R

wybierz partycje, na której wrzucasz brakujący plik

będzie monit o hasło. Jeżeli jest hasło to wpisz, jeśli nie ma, to enter

wpisz polecenie.

dysk - oznaczenie dysku gdzie znajduje się płyta CD z systemem operacyjnym

x - wybrana partycja, gdzie ma być skopiowany plik

\i386\ - katalog gdzie znajdują się pliki na plycie CD

Dzięki Monczkin, :slight_smile:

oczywiście w pierwszej kolejności wypróbuję I wariant (z pen’em), jeżeli to nic nie da, to “rozpocznę walke” z płyta instalacyjną.

O wynikach poinformuję wieczorem :wink:

A i jeszcze jedno - jeżeli skopiuję ten plik z win xp sp2 będzie to miało jakieś znaczenie? (u mnie jest xp sp3)

Nie sądzę, żeby był problem.

Miałem zdac relacje z operacji więc tak: Nie udało sie skopiowanie tzn. mimo przeniesienia pliku - bez zmian, więc przystąpiłem do II wariantu, ale tu pojawił sie nieoczekiwany problem: nie moge otworzyć szuflady od dvd ](*,) dając na otwórz/wysuń w mój komputer - brak reakcji, po nacisnięciu przycisku “open” miga kontrolka, ale szuflada wciąż nie otwiera się ![;