Brak pliku ntldr, potem restarty komputera

Zainstalowalem sobie drugiego XP na drugim dysku i potem go (tego drugiego co swiezo instalowany byl) usunalem i po uruchomieniu komputera pokazal sie komunikat:

Brak pliku ntldr

Wcisnij Ctrl+Alt+Del aby zrestartowac komputer.

Tak wiec uruchomilem kmputer z plyta WindowsXP i uruchomilem konsole odzyskiwania. Wpisalem polecenie fixboot, fixmbr, chkdsk c: /r, kopiowalem plik ntldr na partycje systemowa i nic nie pomoglo. Probowalem uzyc polecenia sfc.exe /scannow ale w ogole nie jest rozpoznawane. Nie mam mozliwosci uzycia nadpisania plikow systemowych przy instalacji systemu i uzyciu litery R (nie wiem dlaczego nie ma tego w moim systemie).

Dodam jeszcze ze po skopiowaniu pliku ntldr z plyty CD komputer teraz w ogole nie chce nic uruchomic tylko od razu sie restartuje.

System to Windows XP Pro

Nie pisze polskich znakow diakrytycznych poniewaz korzystam z Knoppixa LiveCD.

oprócz pliku ntldr musisz również skopiować plik ntdetect.com z tego samego folderu co ntldr. bodajże powinno wtedy zadziałać

:google:

brak pliku ntldr

Porad na kilogramy, nawet na naszym forum.

Robiłem już to wcześniej, ale też to nic nie pomogło.

Witam.

Coś jednak powinno pomóc. Porad jest faktycznie sporo po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych w wyszukiwarce. Ta będzie najlepsza dla Ciebie, która pomoże Ci w rozwiązaniu.

Sądzę, że trzeba cierpliwie sprawdzić kilka opcji:

np:

http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_ … r-102.html

plus to co w komentarzach

lub spróbować jeszcze raz chkdsk

/f

Naprawia błędy na dysku. Dysk musi być zablokowany. Jeżeli polecenie chkdsk nie może zablokować dysku, pojawia się komunikat z sugestią sprawdzenia dysku przy ponownym uruchomieniu komputera.

Wyedytowałem plik boot.ini przez knoppix’a i do tego zmieniłem odpowiednio zworki na dyskach. Teraz już mi zadziałało.