Brak pliku ntldr, potem restarty komputera


(si@tk@rz) #1

Zainstalowalem sobie drugiego XP na drugim dysku i potem go (tego drugiego co swiezo instalowany byl) usunalem i po uruchomieniu komputera pokazal sie komunikat:

Brak pliku ntldr

Wcisnij Ctrl+Alt+Del aby zrestartowac komputer.

Tak wiec uruchomilem kmputer z plyta WindowsXP i uruchomilem konsole odzyskiwania. Wpisalem polecenie fixboot, fixmbr, chkdsk c: /r, kopiowalem plik ntldr na partycje systemowa i nic nie pomoglo. Probowalem uzyc polecenia sfc.exe /scannow ale w ogole nie jest rozpoznawane. Nie mam mozliwosci uzycia nadpisania plikow systemowych przy instalacji systemu i uzyciu litery R (nie wiem dlaczego nie ma tego w moim systemie).

Dodam jeszcze ze po skopiowaniu pliku ntldr z plyty CD komputer teraz w ogole nie chce nic uruchomic tylko od razu sie restartuje.

System to Windows XP Pro

Nie pisze polskich znakow diakrytycznych poniewaz korzystam z Knoppixa LiveCD.


(janki111) #2

oprócz pliku ntldr musisz również skopiować plik ntdetect.com z tego samego folderu co ntldr. bodajże powinno wtedy zadziałać


(fiesta) #3

:google:

brak pliku ntldr

Porad na kilogramy, nawet na naszym forum.

8)


(si@tk@rz) #4

Robiłem już to wcześniej, ale też to nic nie pomogło.


(Grzesiekj) #5

Witam.

Coś jednak powinno pomóc. Porad jest faktycznie sporo po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych w wyszukiwarce. Ta będzie najlepsza dla Ciebie, która pomoże Ci w rozwiązaniu.

Sądzę, że trzeba cierpliwie sprawdzić kilka opcji:

np:

http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_ ... r-102.html

plus to co w komentarzach

lub spróbować jeszcze raz chkdsk

/f

Naprawia błędy na dysku. Dysk musi być zablokowany. Jeżeli polecenie chkdsk nie może zablokować dysku, pojawia się komunikat z sugestią sprawdzenia dysku przy ponownym uruchomieniu komputera.


(si@tk@rz) #6

Wyedytowałem plik boot.ini przez knoppix'a i do tego zmieniłem odpowiednio zworki na dyskach. Teraz już mi zadziałało.