Brak pliku NTLDR

witam, podczas właczania sie komputera wyskakuje komunikat:

-brak pliku NTLDR

i jedyne, co można zrobić to restart.

sytuacja wynika nie wiem z czego … normalnie używałem komputera, zamknąłem system, a następnego dnia zastałem taką niespodziankę.

mam antywira Pandy.

co zrobiłem:

-uruchomiłem kompa z płyta XP home (taki mam też zainstalowany) i wszedłem do konsoli odzyskiwania

  • uruchomiłem polecenie: chkdsk (nie wykryło błędów, jedynie podało cyferki dot. dysku - inf op woluminie itd.)

  • następnie uruchomiłem polecenie: fixboot, zrobiłem restart - nie pomogło

  • uruchomiłem polecenie: fixmbr, wykonało operację pomyślnie, ale również nie pomogło ;(

co z tym fantem dalej?

Rozwiązanie twojego problemu znajdziesz: Tutaj , tutaj orazw tym temacie czwarty post, drugi cytat. Możesz jeszcze spróbować pod tym adresem. Powinno pomóc.

Większość ludzi myśli, że jak wyskakuje taki komunikat, to rzeczywiście nie ma tego pliku na dysku. W 99% przypadków ten plik jest na dysku tylko jest rozchrzaniony rejestr Windowsa.

Żeby sprawdzić czy plik jest na dysku wystarczy jakaś dystrybucja live linuxa (tylko prosta, żeby się połapać - np. ubuntu).

Wg mnie rozwiązanie problemu to reinstalacja systemu - tylko tak naprawisz rejestr, chyba, że masz jakiś cudowny program do tego celu.