Brak pliku NTLDR

(Noboo) #1

witam, podczas właczania sie komputera wyskakuje komunikat:

-brak pliku NTLDR

i jedyne, co można zrobić to restart.

sytuacja wynika nie wiem z czego ... normalnie używałem komputera, zamknąłem system, a następnego dnia zastałem taką niespodziankę.

mam antywira Pandy.

co zrobiłem:

-uruchomiłem kompa z płyta XP home (taki mam też zainstalowany) i wszedłem do konsoli odzyskiwania

• uruchomiłem polecenie: chkdsk (nie wykryło błędów, jedynie podało cyferki dot. dysku - inf op woluminie itd.)

• następnie uruchomiłem polecenie: fixboot, zrobiłem restart - nie pomogło

• uruchomiłem polecenie: fixmbr, wykonało operację pomyślnie, ale również nie pomogło ;(

co z tym fantem dalej?

(79ronin) #2

Rozwiązanie twojego problemu znajdziesz: Tutaj , tutaj orazw tym temacie czwarty post, drugi cytat. Możesz jeszcze spróbować pod tym adresem. Powinno pomóc.

(Skiff) #3

Większość ludzi myśli, że jak wyskakuje taki komunikat, to rzeczywiście nie ma tego pliku na dysku. W 99% przypadków ten plik jest na dysku tylko jest rozchrzaniony rejestr Windowsa.

Żeby sprawdzić czy plik jest na dysku wystarczy jakaś dystrybucja live linuxa (tylko prosta, żeby się połapać - np. ubuntu).

Wg mnie rozwiązanie problemu to reinstalacja systemu - tylko tak naprawisz rejestr, chyba, że masz jakiś cudowny program do tego celu.