Brak pliku ntldr


(radiator) #1

Mam problewm z uruchomieniem xpeka.

Zawiesił sie nagle i włączyłęm go raz jeszcze niestety pojawil sie blad brak pliku ntldr.Poczyałem w necie i skopiowalem z cd windowsa (i386\ntldr oraz ntdetect.com) i nic. Odbudowałem boot,ini poleceniem bootcfg /rebuild i nic. fixmbr i fixboot tez nie pomagaja. Opcja naprawy tez nic nie daje bo po przekopiowaniu plików komp uruchamia się i kontynuacja naprawy nie startuje poniewaz pojawia sie brak pliku ntldr. probowalem tylko ntldr kopiowac i tez nic. Nie wiem co jeszcze moge zrobić aby sytem się ruchomił

dzięki


(Neon1992) #2

Przywróć ustawienia BIOSu na default. Najlepiej wyjmij baterię z płyty głównej na 5min.


(Cosik Ktosik) #3

W konsoli odzyskiwania wpisz najpierw chkdsk c: /F /R

Potem programem typu MHDD bootowalnym z płyty CD lub spod linuxa sprawdź informacje SMART oraz przeskanuj dysk na bad sektory.


(radiator) #4

Bios resetowałę i nic. Chkdsk tez nic nie pomogło.


(Neon1992) #5

http://support.microsoft.com/kb/318728/pl


(Kpc21) #6

Jak to nie pomoże to może zamiast równoległej instalacji 2 systemów (jak radzi Microsoft) lepiej użyć do przekopiowania danych jakiejś dystrybucji Linuksa Live-CD albo tego i dokonać formatu systemu.


(Tomek) #7

To może korekta windowsa ?? Uruchamiasz jak byś instalował od nowa i w miejscu gdzie pyta czy instalować nową kopię czy naprawić poprzednią wybierasz naprawę.


(radiator) #8

no wybieram naprawe ale po ponowym rozruchu (po skopiowaniu plików przez instalator) problem powraca nie moze zbootować z hdd. Dodam że dysk SATA


(Neon1992) #9

Sterowniki SATA wgrane? Zgrane z WinXP SP2?


(toones) #10

Ja wczoraj miałem ten problem na laptopie, jednak po 12stu godzinach odpoczynku w końcu udało mi się jakoś go odpalić i system uruchomił się normalnie i nadal działa.

spróbuj sformatować C, jeśli masz na nim jakieś ważne rzeczy uruchom Ubuntu Live CD i skopiuj je na inną partycje, po czym sformatuj sam system.

Dodam że sterowniki do SATA są wymagane w starszych komputerach...