Brak pliku NTLDR

Wczoraj wyświetlił mi się komunikat “Brak pliku NTLDR. Wciśnij CTRL+ALT+DELETE aby zrestartować” padł mi cały system co mam zrobić ??

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Aby uruchomić komputer z płyty wejdź do Biosu i w Advanced Bios Features zmień First Boot Device na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

copy X:\i386\ntldr c:\

x-cdrom, c- dysk systemowy

a mogę prosić o bardziej proste wyjaśnienie ??

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Znajdujesz Advanced Bios Features, wchodzisz klawiszem Enter, tam First Boot Device i zmieniasz klawiszem Enter, w nowym menu na CD/DVD. Zapamiętaj najpierw jaka była tam pozycja, aby ją na koniec, po wszystkim przywrócić.

Zapisujesz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y (Yes).

Potem wkładasz płytę instalacyjną systemu XP i przechodzisz przez wszystkie okna, jak na zdjęciach tutaj: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=12

Jak dojdziesz do ostatniego wykonujesz polecenia podane wyżej do wpisania.

  1. :USB CDROM:

  2. IDE 0: TOSHIBA MK163…

  3. IDE 1: MATSHITADVD-ram uj-85OS

4 USB FDD:

  1. NETWORK BOOT: MBA v 9.4.5 SLOT 0500

6 USB HDD:

Które mam wybrać ??

IDE 1: MATSHITADVD-ram uj-85OS

płyte XP czyta a VISTY nie chce chociaz napewno jest dobra moze to ma cos wspólnego z tym iz została wczesniej zainstalowana wersja beta i wygasły juz hasła :frowning: a jak instaluję XP to wyświetla mi się komunikat " instalator nie mogl obsłuzyc typu conajmniej 1 masowego urzadzenia magazynujacego lub wybrano samodzielne okreslenie typu karty. instalator załadje teraz obsługę nastepujących masowych urządzen magazynujących"