Brak pliku ntldr

Witam

Zrobiłem formata no i przy odpaleniu kompa wywala bład “brak pliku ntldr”. Przy włożeniu płytki z XP odpala system. Pszeszukałem google i zrobiłem wg tej instrukcji :

1. Nalezy wystartowac system z plyty instalacyjne Windows XP 

2. Wybrac Konslole odzyskiwania systemu 

3. Wybrac partycje na ktora bedziemy kopiowac pliki u mnie D: 

4. Podac haslo jakie zostalo uzyte podczas pierwszej instalacji systemu lub Enter gdy nie uwzgledniono hasla 

5. Zastosowac polecenie kopiowania 

copy dysk:\i386\ntldr c:\ 

copy dysk:\i386\ntdetect.com c:\ 

dysk - oznaczenie dysku gdzie znajduje się plyta CD z systemem operacyjnym 

\i386\ - katalog gdzie znajduja się pliki na plycie CD 

6. Ponownie uruchomic komputer - system startuje bez komunikatu NTLDR is missing.

No i dalej to samo… Znalazlem że trzeba zrestartować cmos wiec wyjąlem bateryjke na 1 min i dalej to samo…

Prosze o szybka pomoc poniewaz komputer potrzebny jest mi do pracy…

p.s system xp proffessional

“Zrobiłem formata” - domyślam się, że chciałeś napisać “sformatowałem dysk twardy/partycje”?

Czego się spodziewasz w takiej sytuacji? Skasowałeś wszystkie dane z dysku, więc tego pliku też nie ma na dysku a jest on niezbędny do startu systemu windows (którego też już nie ma na tym dysku)

PS. W tym kompie, z którego piszesz nie działa klawisz “ALT” :wink:

pojecie formatowanie jest to sformatowanie danych na dysku i zainstalwoanie na nowo systemu w tym wypadku XP pro

Nie, mylisz się - pojecie " S formatowanie" to jest sformatowanie, instalacja jest następną operacją, która nie jest bezwzględnie powiązana z formatowaniem dysku/partycji.

aha no to sorry ale wrócimy do problemu :oops:

  1. Skoro jesteś bezpośrednio po instalacji (nie masz jeszcze wgranego żadnego oprogramowania) to bym się skłaniał nad nową instalacją.

  2. Jaka dokładnie płyta główna? Jaki typ (SATA/ATA) i rozmiar dysku twardego? Jaki dokładnie system chcesz zainstalować? Czy instalator w czasie instalacji widzi dysk twardy i następuje kopiowanie danych na ten dysk?

  1. Już próbowałem 3 raz i nic to nie daje…

  2. Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-MA78G-DS3H v1.0… Dysk SATA 160 systemowy i drugi 500 GB sata… Zainstalowany teraz mam XP pro XP2… Instalator wszystko widzi i kopiuje wszystkie pliki…

Przełącz w biosie tryb pracy kontrolera z SATA na IDE (ATA)

Strona 43 instrukcji (pozycja trzecia i czwarta tak jak na obrazku)

http://download1.gigabyte.ru/manual/mot … ds3h_e.pdf

PS. Odłącz teraz ten drugi dysk, później go podłączysz, do instalacji systemu nie jest potrzebny