Brak pliku NTLDR

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic954243.html Zapoznaj się tą stroną.Masz wszystko opisane krok po kroku. :slight_smile:

W zasadzie tam mówią po prostu o awarii istniejącego systemu, a Twój na dobrą sprawę jeszcze się nie zainstalował;)

Hm… może jak już przekopiują się pliki i system uruchomi się ponownie w celu instalacji - to zmień odrazu boot device na HDD.

Ewentualnie opcja druga - pożycz od kogoś lub ściągnij z internetu płytkę instalacyjną windowsa i spróbuj z niej zainstalować nowy system, później wpisz po prostu swój klucz.

Dzisiaj rano miałem identyczny problem, tylko wyglądało to trochę inaczej:

Zainstalowałem 7, instalacja sie powiodła, 7 usunął bootloader XP. Nakopałem, że zaden system nie odpalał więc zrobiłem formata. Po formacie następowała 10-20sekundowa przerwa po załadowaniu BIOSu. Postanowiłem sformatować jeszcze raz (wtedy wybrałem formatowanie szybkie) i po formacie dysku, przy 63% kopiowania plików wyskoczyło, że nie można skopiować pliku. Nacisnąłem enter zeby spróbował jeszcze raz - nic z tego. To nacisnąłem ESC i każdy plik wołał, ze nie chce sie wrzucić. Przerwałem instalacje i miałem ten sam problem. Poczytałem na necie, że trzeba spróbować odpalić na jednej kości ramu, bo druga może byc uszkodzona - tak było w moim przypadku.

Teraz się męczę z XP na 512MB ramu. Nie wiem, czy ta druga kość działa, ale nie chcę ryzykować zeby znów się coś pokopało.

BTW : nie chciała się BOOTować żadna płytka (Ubuntu, OpenSuse, Mandriva, Edubuntu, XP, Vista, 7)