Brak pliku NTLDR

Proszę o podpowiedź / pomoc. Przy reinstalacji systemu WIN XP, pokazał mi się komunikat “Brak pliku NTLDR” i prośba o reset Ctrl+Alt+Delete. Niestety nic to nie daje. Po wsadzeniu płyty systemowej komp zachowuje się jakby jej nie widział. Przez co nie mogę uruchomić odzyskiwania systemu. Ustawienia w BIOS-ie mam prawidłowe.

Z góry dzięki za pomoc.

fixboot, fixmbr. I na przyszłość używaj bing.

Włóż płytę z windowsem, uruchom konsole odzyskiwania (przycisk R) i wklep COPY (ścieżka z tym plikiem z płyty) (cel)

Jak mogę cokolwiek wpisać w konsolę odzyskiwania, jak napisałem, że komp nie widzi płyty (system się nie ładuje). Gdyby mi się pokazała konsola, to bym nie prosił o pomoc.

no to wejdź w bios i ustaw boot na napęd

albo naciśnij f12 bądź jeden z tych ostatnich i wybierz z czego ma bootować a to powinno pisać podczas uruchamiania na ekranie post

Płytka oryginalna? Napęd sprawny?

Tak płyta oryginał, napęd był sprawny przed tym jak pokazał się komunikat “Brak pliku NTLDR”. Tak się zastanawiam… czy to może być wina dysku… Wczoraj wsadziłem płytę do kompa kolegi i płyta normalnie się “odpaliła” i była gotowa do instalacji.

jedne napędy lepiej czytają porysowane płyty drugie nie czytają ich w ogóle

wina dysku może być ale żeby to sprawdzić musisz uruchomić program hdtune i podać zdjęcia z zakładek health i error skan(normalne nie szybkie)