Brak pliku NTLDR


(Sem2) #1

Proszę o podpowiedź / pomoc. Przy reinstalacji systemu WIN XP, pokazał mi się komunikat "Brak pliku NTLDR" i prośba o reset Ctrl+Alt+Delete. Niestety nic to nie daje. Po wsadzeniu płyty systemowej komp zachowuje się jakby jej nie widział. Przez co nie mogę uruchomić odzyskiwania systemu. Ustawienia w BIOS-ie mam prawidłowe.

Z góry dzięki za pomoc.


(Qwerty01) #2

fixboot, fixmbr. I na przyszłość używaj bing.


(Kamilzam13) #3

Włóż płytę z windowsem, uruchom konsole odzyskiwania (przycisk R) i wklep COPY (ścieżka z tym plikiem z płyty) (cel)


(Sem2) #4

Jak mogę cokolwiek wpisać w konsolę odzyskiwania, jak napisałem, że komp nie widzi płyty (system się nie ładuje). Gdyby mi się pokazała konsola, to bym nie prosił o pomoc.


(Kamilzam13) #5

no to wejdź w bios i ustaw boot na napęd


(pawcio1212) #6

albo naciśnij f12 bądź jeden z tych ostatnich i wybierz z czego ma bootować a to powinno pisać podczas uruchamiania na ekranie post


(ADR1991) #7

Płytka oryginalna? Napęd sprawny?


(Sem2) #8

Tak płyta oryginał, napęd był sprawny przed tym jak pokazał się komunikat “Brak pliku NTLDR”. Tak się zastanawiam… czy to może być wina dysku… Wczoraj wsadziłem płytę do kompa kolegi i płyta normalnie się “odpaliła” i była gotowa do instalacji.


(pawcio1212) #9

jedne napędy lepiej czytają porysowane płyty drugie nie czytają ich w ogóle

wina dysku może być ale żeby to sprawdzić musisz uruchomić program hdtune i podać zdjęcia z zakładek health i error skan(normalne nie szybkie)