Brak pliku NTLDR

pisze ten temat z racji tego iz pan Areh bodajze kazał mi zrobic to :

Pobierz AdwCleaner

Zamknij przeglądarkę internetową.

Uruchom AdwCleaner i kliknij Usuń.

kliknalem to ladnie pieknie potem ukonczylo się usuwanie no i wyskoczyl jakis komunikam bylo do klikniecia tylko ok i koomputer mial sie ponownie uruchomic, tak sięstało lecz kiedy się on włącz i wyskakuje ta kreseczka po czym powinien ruszyc dalej system wyskakuje Brak pliku NTLDR wcisnij Alt CTRL Del aby zresetował.

Robilem tak kilka krotnie i nadal wyskakuje to samo, nawet kiedy chcę teraz włozyc plyte z systemem aby sformatowa to nie wyskakuje mi kliknij dowolny przycisk aby kontynuowac, prosze o szybką pomoc jak to cofnac… powtazam ze stalo się to po tym kiedy wykonalem tę czynnosc "

Pobierz AdwCleaner

Zamknij przeglądarkę internetową.

Uruchom AdwCleaner i kliknij Usuń."

Może pomoże ta porada: http://pclive.pl/porady-komputerowe/win … ntldr.html

To jest ten temat:

ogromny-problem-help-t533649.html#p3336573

Miałeś źle zatytułowany temat i nie poprawiłeś go mimo próśb, dlatego wylądował w koszu.

Taki był tytuł: Ogromny problem :frowning: help me !

a powinien być taki: “Nie działają u mnie niektóre strony” lub podobny opisujący w skrócie problem.

Czy wykonałeś zalecenia Atisa i odinstalowałeś te toolbary i wykonałeś skrypt?

tak wykonalem dokladnie tyo co mi kazal… zaraz sprobuje ten sposob kolegi z linka a co do skryptów to nawet nie zdażylem bo po tym usuwaniu musialem ponownie uruchomic komputer poza tym nie mogę teraz nic zrobic kompletnie, kiedy wkladam plyte z windowsem nic sie nie dzieje probowalem nawet przez biosa ale nie mam tam takich rzeczy jak jest napisane… spieprzyl mi sie komputer przez durny program, jest jakis psosob normalny ! na naprawienie tego braku pliku ?.. chcialem tylko naprawic blokujace sie trzy strony a tu tyle problemów probowalem rowniez tego ale nie wczytuje mi w ogole plytki z windowsem :1 zresetować komputer, przytrzymując jednocześnie przyciski Ctrl+Alt+Del lub klikając przycisk RESET;

uruchomić płytę instalacyjną;

w pierwszym oknie instalatora nacisnąć klawisz R;

wybrać system Windows, który wymaga naprawy i kliknąć klawisz Enter;

wpisać hasło administratora, jeśli takie zostało ustalone podczas instalacji, jeśli nie, wówczas należy kliknąć klawisz Enter;

*w konsoli wpisać komendę copy x:\i386\ntldr c:*

po zakończeniu tych czynności, należy wpisać komendę exit i wcisnąć Enter…

wydaje mi sie ze nie uzyskam pomocy :frowning: bo zaden ze sposobow ktore znalazlem w google nie dziala…

Pomoc już otrzymałeś w linku od @Bogdan_G.

Problemem, jest to, że nie bootujesz instalatora (płytki z Windowsem).

Musisz w BIOS-ie ustawić BOOT CD/DVD. W tym celu, po uruchomieniu komputera przytrzymuj podane klawisze Ctrl+Alt+Del, lub klawisz funkcyjny w zależności od Biosu np:F12.

Podstawa to wejść do ustawień BIOS-u i ustawić start komputera z płyty, która powinna być w kieszeni CD ROM.

Latwo ci powiedziec tylko ze ja kiedy uruchamiam tego biosa przez DEL to szukam po wszystkim i nie mam nigdzie tam zadnej linijki od CD Rom jak to bylo w lingu bogdana, moze mam starego biosa i nie moge tego znalezc mój bios wygląda tak bios1sv2.jpg

i proszę powiedzcie mi gdzie mam tutaj wejsc aby uruchamiac komputer z plyty…

Zakładka Boot. Następnie na liście ustawiasz z jakiego nośnika ma komputer startować w pierwszej kolejności.

ustawiłem tak jak napisaleś/las na 1st ustawilem CDDVD cos tam, no i zresetowalem ponownie komputer i niestety wyskakuje caly czas ten sam błąd brak pliku NTLDR…

A zapisałeś zmiany przed wyjściem z BIOSu?

oczywiscie ze tak :frowning:

  1. W dalszym ciągu nie bootujesz płyty z instalatorem.

  2. Na płycie nie ma instalatora Windows.

  3. Płyta jest uszkodzona.

Innych opcji nie ma.

Nadal nie dowiedzialem sie co jest powodem tego błędu… resetowalem nawet biosa i nadal nic… doradzali mi znajomi co i jak i nadal nic, dzis zaniose komputer do jakiegos info typa i zoobaczymy ile zawoła… na ten komputer juz nie mma co wydawac kasy bo jak wspomnialem to nieoplacalne, i oczywiscie tutaj juz nie zglosze sie z bledem bo nie dosc ze to mi to nie pomoglo co doradzis mi artis czy jakos tak to na dodatek spieprzyl mi sie system…