Brak pliku rundll32.exe

Witam jak jest napisane w tytule miałem wirusy i robaki i nie posiadam tego pliku i nie wiem co mam zrobic bo nie mogę insalowac programów itp nic otwierac itd jak to naprawic ?

odzyskiwanie systemu. Wybierz tak ok. 7 dni temu :smiley:

Włóż płytkę instalacyjną Windowsa do napędu.

Przeszukaj folder i386 , powinien tam być plik rundll32.ex~. Skopiuj go do C:\WINDOWS\system32 i zmień nazwę pliku na rundll32.exe.

Jak już to nie rundll32ex~ tylko rundll32.ex_… Pozatym najlepiej jest odpalić z instalki xp komputer, wejść w konsolę odzyskiwania(aby to uczynić wciskasz klawisz r na ekranie powitalnym instalatora) i jak pojawi się pytanie do którego systemu chcesz się zalogować dajesz 1 i wciskasz enter. Potem wyświetli się prośba o wpisanie hasła administratora, więc jeżeli masz hasło to wpisujesz a jak nie to poprostu nic nie wpisujesz i wciskasz enter. Potem wpisujesz komendę expand e:\i386\rundll32.ex_ c:\windows\system32, gdzie e: to litera Twojego napędu cd/dvd. Jeżeli nie jesteś pewny jaką literę ma napęd to możesz to sprawdzić bodajże komendą map arc… Jeżeli pojawi się informacja o pomyślnym skopiowaniu pliku, wpisujesz exit, wciskasz enter i wyciągasz płytkę…

Mała pomyłka. #-o

Lecz chyba i tak policja25 domyśli się, że chodzi o ten plik.

a jak to właczyc odzyskiwanie we własciwosciach na mój komputer bo ja wlasnie tam nie moge wejśc jak odpalic system z plytki jakies botowanie ustawic czy co

Dodane 18.04.2009 (So) 13:41

Aha musze dodac jedno bo chciałem sobie właczyc własnie funkcję napraw system i nie widzi mojego dysku mam dysk sata takie dwa czerwone przewody idą do niego i teraz niewiem czy mogę zrobic tak właczyc własciwosci dysku i ściągnac sobie te sterowniki do tego dysku i wtedy je na dysketke i f6 i dodaj sterownik czy cos takiego da sie tak ???

Dodane 18.04.2009 (So) 14:35

i jeszcze brakuje mi pliku MSVCRTD.DLL.

Teraz dopiero wyczytałe, iż Twój windows jest po infekcji wirusowo-robakowej, więc zamiast bawić się w kopiowanie plików z płytki zrób nakładkę windowsa, po której wszystko zostanie w stanie nie naruszonym poza plikami systemowymi, które zostaną zastąpione tymi z płytki instalacyjnej, więc nie będziesz musiał instalować żadnych sterowników/programów… Aby wykonać taką instalację wszystko robisz według tego poradnika stymże przy kroku 5 wciskasz r a przy kroku 17 resetujesz kompa dzięki czemu uzyskasz dostęp do starego konta i danych…

dzieki juz jest ok