Brak pliku vga852.fon

Witam,

już raz dzięki temu forum poradziłam sobie z pewnym problemem,chociaż jestem mało zaawansowana w sprawach komputerowych.Mam nadzieję,że tym razem,ktoś również mógłby mi pomóc.

Wczoraj nagle mignął mi Pulpit i został na nim jedynie Kosz,Mój Komputer.W menu Start nie było właściwie nic oprócz Explorera.Brakowało podstaw,narzędzi systemowych,Painta,Kalkulatora,wszystkiego.Wszystkie programy,które ja instalowałam były,bo weszłam w usuwanie/dodawanie programów.Niestety nie było nawet Mozilli.Mam ten komputer od tygodnia,mam antywirusa,więc nie myślę,żeby to była wina wirusa.Myślałam,że po wyłączeniu i włączeniu komputera problem zniknie…

Niestety teraz Windows w ogóle nie chce się włączyć.Wyskakuje komunikat o braku lub uszkodzeniu pliku vga852.fon.Pod spodem jest napiasne,że mogę wsadzić płytę z Windowsem i próbować naprawić to.

Nie wiem,co mam zrobić,mam możliwość pożyczenia płyty z Windowsem,ale czy po prostu mam ją wsadzić do napędu?Czy może jest jakaś inna opcja rozwiązana problemu?Dodam,że system awaryjny niedziała i uruchamianie w ostatniej dobrej konfiguracji również.

Czy byłby ktoś na tyle dobry i mógłby mi jak głąbowi,wytłumaczyć krok po kroku,co mogę zrobić?Z góry wielkie dzięki.

Spróbuj tak:

Dzięki za szybką odpowiedź,czy możesz mi jeszcze napisać,co oznacza: bootujemy ?

Niestety,ale umiem wykonać,tylko konkretne porady…

W powyższym cytacie:

Bootować = Uruchamiać

Dokładniej to, ustawiamy BIOS na startowanie komputera z płyty CD/DVD.

Wchodzisz do BIOS-u poprzez wciśnięcie klawisza Delete. W BIOS-ie wchodzisz do Advanced BIOS features i w opcji First Boot Device ustawiasz na CD/DVD.

Po reparacji systemu z powrotem ustawiasz w BIOS-ie tą opcję, tak jak była wcześniej (HDD). :slight_smile:

Dzięukuję raz jeszcze,zaraz będę miała płytę i zobaczę,co z tego wyjdzie;)

Dodane 17.05.2009 (N) 17:28

Wszystko robiłam po kolei,kliknęłam R,później wpisuję hasło administratora i wyczytałam,że mam wpisać:

expand X:\i386\vga852.fo_ C:\Windows\Fonts\vga852.fon

Wiemoczywiście,że X to nazwa napędu;)

Jednak pokazuje mi się błąd:

“Nie można zdekompresować pliku.”

Co jest nie tak?