Brak pliku /WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG

Witam! mam problem z systemem windows xp, usunąłem przypadkowo plik podany w temacie /WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG, podczas uruchomiania systemu wyskakuje mi bład - brak tego pliku i trzeba naprawić z płytką orginalną, a jak chcę naprawić go z płytą to mi nie wykrywa w ogóle systemu, nie mam pojęcia o co może chodzić a nie chce przeinstalowywać całego systemu bo mam ważne rzeczy na dysku C gdzie był system, Bardzo proszę o pomoc

Niestety padł Ci rejestr. Zapraszam do przeczytania poradnika http://helpc.eu/przywracanie-kopii-zapa … t4000.html z którego dowiesz się jak przywrócić kopię zapasową. Oczywiście z tego poradnika interesuje Cię skopiowanie pliku config, innych nie musisz. Jeżeli będzie problem z funkcjonowaniem oprogramowania musisz je zainstalować od nowa, jeżeli nie to nie musisz…

/edit

Teraz doczytałem, że skopiowanie nic nie daje. W takim razie nie masz wyboru - zrób kopię zapasową istniejących plików(przed poleceniem copy zastosuj ren i po nazwie pliku wpisz ponownie jego nazwę i rozszerzenie bak, np. ren system system.bak(przed wykonaniem tej komendy musisz jeszcze wpisać cd c:\windows\system32\config, aby przełączyć się do folderu z plikami rejestru) i przywrócić wszystkie pliki rejestru. W tym wypadku niestety raczej będzie konieczność ponownej instalacji oprogramowania i sterowników, ponieważ po pierwsze oprogramowanie nie będzie działać, a jeżeli nawet część zadziała i któreś będziesz chciał usunąć, nie dasz rady, bo nie będzie go w dodaj lub usuń programy, ponieważ zainstalowane programy ten aplet wyświetla dzięki wpisom rejestru.

aha dzięki, czyli mam zrobić kopię zapasową dysku z tego poradnika po prostu? a jak rejestr z powrotem naprawie to tylko sterowniki będę musiał instalować i tyle? reszta zostanie? aha i co do tego że niektóre programy z dysku C zadziałają to co mi z tego jak i tam nie będę ich mógł odinstalować czy dobrze zrozumiałem? a dysk D nie zostanie uszkodzony?

znalazłem takie coś co Pan kiedyś już napiał

"Jak on ma uruchomić wiersz poleceń, skoro system jest to plik rejestru w postaci binarnej i bez niego nie ruszy system :?

kremuwa, moim zdaniem, w sytuacji padniętego rejestru lepiej jest zrobić format i postawić system od nowa, ponieważ jest z tym trochę roboty. Jeżeli decydujesz się jednak na odratowanie systemu zrób tak: Uruchom komputer z płyty instalacyjnej XPeka i po załadowaniu plików instalatora wciśnij r. Potem po paru sekundach(podajże 5) konsola zapyta do którego systemu chcesz się zalogować. Wciśnij 1 i enter. Teraz zostaniesz poproszony o hasła administratora. Jeżeli nie masz założonego hasła, po prostu nic nie wpisuj i wciśnij enter. Teraz wpisz następujące polecenia po każdym wciskając enter:

cd c:\Windows\repair

copy security c:\windows\system32\config

copy sam c:\windows\system32\config

copy system c:\windows\system32\config

copy software c:\windows\system32\config

copy default c:\windows\system32\config

Teraz, wpisujesz exit, wciskasz enter i po zresetowaniu kompa wyciągasz płytę. Po załadowaniu systemu, bez wyjątków instalujesz od nowa wszystkie (bez odinstalowania, bo i tak nie będziesz miał takiej możliwości) wszystkie programy i sterowniki jakie masz w systemie, ponieważ pliki rejestru które skopiowałeś są świeże i nie zawierają wpisów zainstalowanych programów i sterowników w związku z czym programy mogą nie działać prawidłowo lub zgłaszać błędów."

więc może to spróbuje zrobić?

Źle mnie zrozumiałeś. Masz nie zrobić kopię dysku, tylko zmienić nazwę istniejących plików w folderze config i skopiować te co się znajdują w folderze Windows\repair. Co do danych, to wszystko zostanie, ale programy jak wspomniałem większość jak nie całość softu(sterowniki obowiązkowo) będzie do przeinstalowania.

Niech Pan zobaczy to co ja zedytowałem ;p

Właśnie tak masz zrobić, tylko chodzi o to, że jak wpiszesz te komendy, konsola będzie wyświetlać, że plik istnieje i czy chcesz go nadpisać. W sumie tak dużej różnicy to nie robi. Jak chcesz, to możesz przed skopiowaniem plików zmienić nazwę tych w folderze config na .bak, albo po prostu po prostu po zatwierdzeniu enterem każdej komendy potwierdzać chęć nadpisania pliku wciskając t i enter.

no po po prostu je nadpisze i tyle może pomoże, ale jeszcze znalazłem takie opcje naprawy i też niby pomagały więc może Pan mi powie którą było by najlepiej użyć

"w wierszu poleceń wpisz:

copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system"

"spróbuj coś takiego:

wejdź do konsoli odzyskiwania i wydaj takie polecenia:

cd system32\config

ren system system.old

copy system.old system

exit

mi kiedyś pomogło, może i Tobie pomoże :-)"

więc są 3 opcje i trochę mnie to zagubiło ;p

Spróbuj najpierw tej metody. Powiem szczerze, że zapomniałem o niej. :wink:

kurde coś nie hula to podczas wpisywania komend wyskakują napisy “Nie można odnaleźć określonego pliku”, a na inne komendy np na tę długą jak wpisuje wyskakuje “odmowa dostępu” lub jeszcze “określona ścieżka lub nazwa pliku nie jest prawidłowa”… nie mam pojęcia o co chodzi w tym momencie… może to jest wina tego że na kompie miałem XP Profesional a teraz próbuje go naprawiać XP Home Edition chociaż nie wiem czy to jest przyczyną że komendy nie wchodzą…

Nie wiem czy to jest istotne. Spróbuj jeszcze płyty z XP Professional. Jeżeli nie masz możliwości pożyczenia płyty, to podłącz go w innym komputerze jako slave i ręcznie spod innego Windowsa skopiuj te pliki.

hehe po podłączeniu do innego kompa zepsuł się gorzej ;p zrobiłem formata miałem tego dość ;p dzięki za pomoc ;p