Brak płynności ruchu obrazu podczas wyświetlania napisów

Hejka,

mam małe pytanie : dlaczego film, podczas wyświetlania napisów ostro zwalnia - klatkuje, niepłynnie obraz jest wyświetlany. Gdy w filmie nikt nic nie mówi = nie ma napisów film chodzi płynnie. Gdy napisy wrócą, wraca i problem.

Filmy oglądam odkąd został zakupiony komputer (AMD Sempron 3000+, Radeon 9200, 1GB RAM’u) - sprzęt starczał do oglądania filmów z napisami, jednak dzisiaj coś mu się nie spodobało, i postanowił uprzykrzyć oglądanie serialu.

Reasumując - gdzie szukać przyczyny? System zadbany, wolny od robactwa, porządek na dysku jest, ogromnej ilości oprogramowania nie posiadam, wszystko co jest możliwe na czas oglądania filmy wyłączone (komunikator, przeglądarka, kompozycja nawet) wszystko, co się da. Jednak poprawy nie widać.

Niech nikt nie mówi, że to wina za słabego sprzętu, gdyż coś odbiło mu z dnia na dzień, wieczorem oglądałem wczoraj i było wszystko OK. Nie wiem, czy to wina błędnej konfiguracji kodeków (K-Lite Codec Pack, programy z wbudowanymi sterownikami się nie sprawdzają).

Proszę o pomoc, gdyż nieprzyjemnie ogląda się jakiś płynnopodobny wyrób, którego się tak naprawdę oglądać nie da.

Pozdrawiam, Mateusz.

Jaki to serial?

Oczywiście z oryginalnej, zakupionej przez Ciebie płyty DVD, a nie z netu? :wink:

Żeby była jasność ,serial oglądasz z przeglądarki czy z dysku/płyty ?

Z dysku twardego, z napędu nie mogę, bo chodzi na najwyższych cały czas obrotach, i ogólnie jak traktor trochę :smiley:

greh , nie ma różnicy, czy ściągnięty, czy kupiony, wszędzie zachowuje się tak samo.

Ja bym spróbował innych kodeków ,bo np dla mnie te k-lite pack są dziwne ,tak jakby się “rozstrajają” po jakimś czasie ,od dawna ich nie używam. Używam NT/200x/XP/Vista Codec Package i z tymi nie ma takich problemów + Real Alternative z Media Player Classic ,sądzę że problemy znikną .Instalacja : najpierw pakiet ,potem real .Do zwalniania obrotów napędu też jest soft :wink: ,CD-ROM Tool ,Nero DriveSpeed itd

sla17 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych równań w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978