Brak płynnych pokazów slajdów

Witam.

Mam problem. Zauważyłem takie dziwne zjawisko, całkiem przypadkowo, kiedy zacząłem oglądać zdjęcia z moich zbiorów w formie pokazu slajdu standardowym programem Windowsa. Pojawianie się zdjęć jest wolniejsze niż powinno być i jest strasznie niepłynne :frowning: Wygląda to fatalnie. Wcześniej nie było żadnych problemów. Taki efekt klatkowania zamiast płynnego przejścia od zdjęcia do zdjęcia.

Zastanawiam się czym to jest spowodowane. W ostatnim czasie używałem programu TuneUp Utilities 2010, którym oczyściłem system ze śmieci. Czy ten program mógł uszkodzić coś w systemie :?: Starałem się używać go ostrożnie.

Druga sprawa to karta graficzna. Posiadam NVIDIA GeForce 9800 GTX+ i do niej instalowałem najnowsze sterowniki wprost ze strony NVIDIA. Może tu coś nie gra? (pełne Aero w systemie działą i nie widzę narazie problemów). Wcześniej instalowałem sterowniki z Windows Update na których wszystko chodziło, ale ktoś mnie uświadomił, że lepiej jest pobrać nowsze ze strony producenta bo w WU są stare.

Proszę o pomoc. Niepokoi mnie ta sprawa. System w miarę niedawno instalowany. Wirusów brak (bynajmniej tak twierdzi Avast w połączeniu z Malwarebytes).

Pozdrawiam.

(system: Windows Vista HP x64, 4 GB RAM)

Hej,

Niestety w przypadku Visty jest to bardzo powszechny problem - sam na Vist’cie HP 32-bit mam dokładnie taki sam efekt. Problem polega na tym, że do renderowania pokazu program używa procesora głównego zamiast korzystać z przyspieszenia sprzętowego opartego o kartę graficzną - to od razu widać po poziomie wykorzystania procesora podczas uruchomienia pokazu. Najłatwiej obejść to, przełączając kompozycję pokazu na Klasyczną bądź Zanikanie w czasie uruchomionego pełnoekranowego pokazu. W innych przypadkach niestety pojawi się klatkowanie. Ewentualnie można zmienić program służący generowaniu podglądów, na przykład na przeglądarkę zdjęć wbudowaną w program Picasa.

Pozdrawiam,

Dimatheus