Brak płyty Windows Vista a instalacja systemu

Witam. Sprawa jest prosta… Mam laptopa, pod nim Product Key do Windows Vista Home Premium. Muszę go od nowa zainstalować. Pytanie brzmi tak: Czy mogę skądś pobrać płytę Windows Vista żeby móc zainstalować system?

Z tym kluczem może da się zainstalować, może nie.

A laptop nie był czasami sprzedawany z instrukcją obsługi? W niej pisze, jak przywrócić system do stanu fabrycznego, komputer powinien mieć partycję recovery albo płytki z obrazem systemu.

Powiem tak - najbardziej legalnym rozwiazaniem jest instalacja tego systemu z oryginalnej płyty od jakiegoś znajomego. To rozwiązanie na pewno będzie legalne, nikt nie będzie w stanie udowodnić Ci złamania prawa.

Jeśli jednak nikt z twoich znajomych nie ma płytek z Vistą to możesz pobrać ten system z Internetu - jednakże to rozwiązanie nie jest w pełni legalne - bo pobierasz system z nielegalnych źródeł. Dodatkowo możesz narazić się na atak wirusów - nigdy do końca nie wiesz co kryje się w takim systemie.

Dlatego najpierw spróbuj poszukać oryginalnej płytki z Vistą Jeśli to się nie uda, pobierz system z Internetu - to jednak dopiero w ostateczności…

Gdybyś jednak zechciał pobrać obraz z internetu, koniecznie sprawdź jego sumy kontrolne z oryginalnymi. Upewnisz się w ten sposób czy płyta nie była “majstrowana”.

Ok załatwiłem sobie płytę Vista i okazało się że klucz został przyjęty i wszystko jest ok. Dzięki za pomoc

Zainstaluj sobie teraz sterowniki i zrób kopię zapasową - nie będziesz musiał za każdym razem kombinować płyty i ominie cię instalowanie niezbędnego oprogramowania po każdym formacie…