Brak płyty z systemem

W wyniku wymiany dysku w laptopie straciłem partycję recovery. Nie mam w tej chwili z czego zainstalować systemu.Niestety ponowna instalacja zbliża się dużymi krokami. Mam pytanie do forumowiczów czy jest możliwość pobrania obrazu Visty z jakiegoś źródła, bym był wdzięczny o pomoc :frowning:

Nie ma miejsca, z którego byś mógł legalnie pobrać Vistę.

Jest. MSDN i Technet. Ponadto można pobrać z jakiejś zaufanej torrentowej strony. W świetle polskiego prawa, mam prawo posiadania kopii nośnika, oraz pobierać pliki bez dalszego udostępniania na własny użytek.

Prawdopodobnie to mu nie przysługuje, gdyby było inaczej to pewnie by się nie pytał.

Ma prawo do posiadania jakiegoś nośnika z systemem - w tym przypadku była to partycja, której się pozbył wymieniając dysk.

Poproszę o podanie szczegółów na temat tego Twojego “prawa”

To co podałeś nie dotyczy oprogramowania, więc nie mąć ludziom w głowie.

kamyk@ , po mojemu problemu nie ma - wystarczy skontaktować się z producentem i na pewno za niewielką opłatą przyśle nośniki z obrazem, który miałeś na recovery. Swoją drogą dziwię Ci się, że nie zrzuciłeś sobie obrazu Visty z partycji na płyty, bo każdy lapek z takową partycją ma taką możliwość…

Zwykle producent rekomenduje zrobienie sobie płytek DVD z recovery, jeśli nie posiadasz takich płytek i straciłeś partycję recovery to spróbuj napisać do producenta sprzętu, za opłatą/ a może i bez przyśle Ci płytki:). Ewentualnie podaj tutaj producenta sprzętu, wtedy będę mógł Ci udzielić szczegółów.

Jak się nie mylę, to możesz pożyczyć od kogoś nośnik instalacyjny z tą samą wersją jaką miałeś, zainstalować system z pożyczonej płyty, ale wpisując swój kod licencyjny.

Lapek ma 3 lata i wtedy jeszcze Vista nie była u nas lubiana. A że miałem Vistę Buisness mogłem zrobić downgrade do XP. Zadzwoniłem do pomocy technicznej Lenovo i zapytałem się w jaki sposób mogę to zrobić. Powiedziano mi żebym pożyczył płytę i zainstalował. Ale nie wspomniał o tym żeby najpierw zrobić kopię za pomocą programu . I tym sposobem uszkodziłem kopię recovery. Płytek nie przysyłają tylko każą wysyłać sobie laptopa i wgrywają partycję recovery .Kosztuje ta przyjemność 150 zł. Ostatni serwis mi tak wgrał partycję recovery że nie było możliwości zrobienia kopii na płytki bo masz zrobienia tylko jedną możliwość .I tą możliwość wykorzystał serwis wgrywając mi na dysk.