Brak Płyty

Dzień Dobry

Na moim komputerze posiadam Windows’a Vista Home Premium.

Komputer kupiłem w Stanach i sprowadziłem do Polski. Gdy przyjechałem do domu przeszukiwałem sterowniki itp. i zorientowałem się że nie posiadam płyty z Windowsem

Na dolnej pokrywie mojego laptopa znajduje się naklejka z kodem z pudełka.

Czy jakbym pożyczył orignalną płytę z Windowsem od mojego znajomego i użył swojego kodu czy było by to złamanie prawa?

Proszę o pomoc w tej sprawie.

P.S : Chciałbym przeinstalowac system.

ostatnio coś słyszałem , że naklejka na komputerze z indywidualnym kluczem

jest wystarczającym dowodem legalności zainstalowanego windowsa…

…ale może się przesłyszałem , choć uważam ,że tak powinno być…

Na dysku powinieneś mieć ukrytą partycję recovery,z której możesz przywrócić system do pierwotnego stanu.

Wpisz w wyszukiwarce w przycisku start “recovery” i powinno Ci wyszukać kreator do zgrania windowsa na płyte

Ale wiecie ja potrzebuje na płycie i czy możliwe jest zainstalowanie tego na innym komputerze.

I dziękuję za informacje o tym dysku :slight_smile:

Na partycji recovery znajduje się obraz zainstalowanego systemu wraz ze sterownikami i programami.Próba przywrócenia takiego obrazu na innym komputerze czy laptopie prawdopodobnie skończy się niepowodzeniem chyba,że na identycznym laptopie.

Nawet jeśli uda ci się zainstalować na innym kompie to będzie to złamanie prawa, gdyż licencja OEM jest przypisana do TYLKO JEDNEGO komputera

Jeżeli nie jesteś w stanie odszukać partycji recovery na swoim lapku to możesz rzeczywiście zainstalować Vistę z pożyczonej płyty DVD korzystając z własnego klucza produktu (naklejka na obudowie).

Partycja recovery powinna być i powinny być też odpowiednie narzędzia zainstalowane do jej obsługi, tzn. miałbyś wtedy możliwość zgrania zawartości partycji recovery na płytę / płyty DVD.

Pozdrawiam

miałem podobny problem…

Toshiba [kolega] dali płytę na podstawię klucza

Acer[2 kolega] nie dali płyty na podstawie klucza

wszystko zależy od fimy, uprzejmości, i czy konsultant (ew. sprzedawca) ma dobry dzień :wink: