Brak Płyty

(Mateusz609) #1

Dzień Dobry

Na moim komputerze posiadam Windows'a Vista Home Premium.

Komputer kupiłem w Stanach i sprowadziłem do Polski. Gdy przyjechałem do domu przeszukiwałem sterowniki itp. i zorientowałem się że nie posiadam płyty z Windowsem

Na dolnej pokrywie mojego laptopa znajduje się naklejka z kodem z pudełka.

Czy jakbym pożyczył orignalną płytę z Windowsem od mojego znajomego i użył swojego kodu czy było by to złamanie prawa?

Proszę o pomoc w tej sprawie.

P.S : Chciałbym przeinstalowac system.

(Mlajtner) #2

ostatnio coś słyszałem , że naklejka na komputerze z indywidualnym kluczem

jest wystarczającym dowodem legalności zainstalowanego windowsa....

....ale może się przesłyszałem , choć uważam ,że tak powinno być....

(hevet) #3

Na dysku powinieneś mieć ukrytą partycję recovery,z której możesz przywrócić system do pierwotnego stanu.

(Marcin Kieszek) #4

Wpisz w wyszukiwarce w przycisku start "recovery" i powinno Ci wyszukać kreator do zgrania windowsa na płyte

(Mateusz609) #5

Ale wiecie ja potrzebuje na płycie i czy możliwe jest zainstalowanie tego na innym komputerze.

I dziękuję za informacje o tym dysku :slight_smile:

(hevet) #6

Na partycji recovery znajduje się obraz zainstalowanego systemu wraz ze sterownikami i programami.Próba przywrócenia takiego obrazu na innym komputerze czy laptopie prawdopodobnie skończy się niepowodzeniem chyba,że na identycznym laptopie.

(Kmgolen) #7

Nawet jeśli uda ci się zainstalować na innym kompie to będzie to złamanie prawa, gdyż licencja OEM jest przypisana do TYLKO JEDNEGO komputera

(Plgracz) #8

Jeżeli nie jesteś w stanie odszukać partycji recovery na swoim lapku to możesz rzeczywiście zainstalować Vistę z pożyczonej płyty DVD korzystając z własnego klucza produktu (naklejka na obudowie).

Partycja recovery powinna być i powinny być też odpowiednie narzędzia zainstalowane do jej obsługi, tzn. miałbyś wtedy możliwość zgrania zawartości partycji recovery na płytę / płyty DVD.

Pozdrawiam

(Garfield) #9

miałem podobny problem...

Toshiba [kolega] dali płytę na podstawię klucza

Acer[2 kolega] nie dali płyty na podstawie klucza

wszystko zależy od fimy, uprzejmości, i czy konsultant (ew. sprzedawca) ma dobry dzień :wink: