Brak podglądu kart w Firefox po najnowszej łatce bezpieczeństwa

Jak w tytule ten feler pojawił się po najnowszej aktualizacji. Podejrzewam, że sama Mozilla będzie musiała to naprawić. Na komputerach w pracy jest ten sam problem. Może ktoś do tego czasu znalazł by na to radę choć wielkiego ciśnienia nie mam w tym temacie.

Witaj.

Masz w ustawieniach Ogólnych zaznaczone ?
obraz

1 polubienie

Sprawdziłem - jest zaznaczony podgląd na pasku zadań.

Jaką masz dokładnie wersję Windows a jaką Firefox?

Windows 7 Home Premium SP1 64bit , Firefox 72.0.1 64bit. W pracy Windows 10 Home 64bit.

Mam dokładnie tak samo i podgląd na pasku jest. Coś u Ciebie nie tak.
about config:
browser.taskbar.previews.enable true
Podgląd kart otwartych aplikacji też działa.

A może w tym przypadku masz problem z paskiem zadań?

Sprawdziłem w trybie awaryjnym firefoxa. Przy okazji wywołałem dump, bo zachciało mi się wejść na performane - przeszedłem do innego tematu o obciążeniach firefoxie i zapomniałem, że jestem w trybie awaryjnym. Czyli - wykryłem bug i prześlę mozilli.

1 polubienie

Jak na Windows 7 masz “tryb klasyczny”, to niby podgląd może być niedostępny - ja mam tylko nazwę aktywnej karty a podgląd każdej karty zostawiam domyślnie wyłączony - wolę jak pokazuje “nazwę” ‘okna’ (najczęściej mam 1 nazwę “okna”, a jak są 2 to coś robię w jakimś dodatku).

1 polubienie

Wczoraj poszukałem instalatora offline FF w wersji 71.0 i zainstalowałem. Aktualizatora zablokowałem. Działa znakomicie z podglądami kart na cały ekran. Poczekam aż Mozilla poprawi ten błąd w nowszych wersjach i wtedy przetestuję. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

1 polubienie

Jak nie sprawdzisz na bugzilli to mogą się nie domyślić, że coś zwalili z podglądem “miniaturowych” kart na Windows.

A.K.A: https://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=50248 - nawet nie rozważali, że ktoś może mieć źle w szablonie osadzone grafiki (nagle stały się widoczne, bo chcieli poprawić proporcje dla obrazków).