Brak połączeń sieciowych w winowsie 7


(Madras) #1

Witam, dzisiaj sąsiad przyniósł mi modem do internetu, abym sprawdził, czy nie jest wadliwy, bo u niego nie działał. Na jego oczach podłączyłem go do mojego lapka, po czym po góra 5-7 minutach już ładnie hulał internet. Chcą pomóc mu, poszedłem własnoręcznie podłączyć wspomniany modem do pc. Już podczas wgrywania sterowników, zauważyłem iż występuje takowy problem: http://files.tinypic.pl/i/00513/atjb3cgjj94t.png . Jednakże nie zwracając no to większej uwagi, próbowałem dalej podłączyć mobilny intrernet. Po włączeniu oprogramowania i próbie połączenia się z internetem, program wyrzucił następujący komunikat: http://images.tinypic.pl/i/00513/gbyko6zo1sue.png . Szukając rozwiązania natrafiłem na rady dotyczące rejestracji sieci, polegajace na wpisaniu w konsoli regsvr32 netshell.dll, regsvr32 netcfgx.dll, regsvr32 netman.dll, które to polecenia wyrzuciły tylko komunikat o powodzeniu działania. Później korzystając jeszcze z konsoli, wpisałem komendę 'ipconfig' i otrzymałem takową odp: http://files.tinypic.pl/i/00513/ijuedqeu8jgh.png . Stąd postanowiłem sprawdzić kartę sieciową. Zauważyłem, iż występuje błąd ze sterownikiem: http://pics.tinypic.pl/i/00513/6gd6zt96h01t.png . Odnosząc się jeszcze do tytułu wątku, gdy wejdzie się przez panel sterowania do katalogu ustawień karty sieciowej, nie zastanie się tam żadnej ikonki... Jakby ten komputer w ogóle nie mógł zostać podłaczony do sieci... Tak, więc czy powinienem poszukać i zgrać na pendriva najnowszy sterownik do tej karty i spróbować zainstalować go na pc, czy też takie symptopmy wykazują problem z samą kartą sieciową? Może być zepsuta, ewentualnie źle podłączona (np nie kontaktuje)? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.


(Longhorn2009) #2

Przecież pisze, że nie ma sterownika, więc system nie potrafi obsłużyć przez to urządzenia. Podaj model karty, gdy jest to model niezintegrowany lub model płyty głównej gdy zintegrowana.

Co do tego modemu troche nie rozumiem, powiedz mi w jaki sposób chcesz połączyć się z siecią, czy poprzez modem np. na USB czy poprzez kartę sieciową - wtedy poprzez złącze sieciowe RJ-45?


(Madras) #3

Oto model płyty głównej: http://pics.tinypic.pl/i/00513/pkxbe55obruf.png . Co do modemu, to podłączam go w ten sam sposób co u mnie w latopie, czyli standardowo poprzez złącze USB. A jeszcze wracając do sterownika, z tego zdjęcia na którym przy karcie sieciowej znajduje się wykrzyknik w trójkącie, to na samym początku nie wyrzucało błędu, jakby wszystko grało, jednakże przez to iż nie było żadnych połączeń sieciowych, odinstalowałem stery, a po uruchomieniu komputera ponownie pozwoliłem systemowi przeszukać sterów do karty. I tak od tamtej pory znajduje się ten wykrzyknik przy karcie sieciowej.


(Longhorn2009) #4

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-a55m-s2vrev_10/download/ tutaj możesz pobrać sterownik dla karty sieciowej LAN wbudowanej w płytę. Co do modemu może być konieczne pobranie sterowników producenta.


(Madras) #5

Echh już nie mam sił do tego kompa… Ściągnąłem ten sterownik, ale nic to nie zmienia… Pierwsze co drażni na wstępie to fakt, iż po włączeniu setup.exe, do wyboru mamy tylko możliwość usunięcia obecnego sterownika oraz jego reinstalację… Trzecia możliwość, modyfikacja, czyli wybranie nowego sterownika i zastąpienie nim starego jest nie wiedzieć czemu niedostępne: http://files.tinypic.pl/i/00514/5c6gms2q4cl3.png . Gdy usunę z menedżera urządzeń sterownik wraz z oprogramowaniem, to po uruchomieniu tego programu, przy instalacji sterów powraca bodaj ten stary ster do karty sieciowej, a jak nie to ten nowy też wyrzuca błąd… Może to jednak usterka tej zintegrowanej sieciówki?

Dowiedziałem się, że komp jest jeszcze przez pół roku na gwarancji, więc co tam będę kombinować, niech w salonie się męczą… Chyba, że ktoś jeszcze ma jakiś pomysł na rozwiązanie sytuacji :wink: Pozdrawiam.