Brak połączeń sieciowych


(Markar1991) #1

Witam. Jestem u kuzynki i zrobiłem jej format. Przez rok korzysta ona z internetu z oferty Orange Freedom. Posiada modem Siemens. Rodzinka zakupiła sobie nowy laptop, a wraz z nim router. Niestety nie mogę się połączyć z routerem na komputerze stacjonarnym ponieważ w Połączeniach sieciowych jest tylko połączenie “Siemens Dial-Up PPP Connection”. Nie ma połączenia sieciowego. Ściągnąłem już najnowsze sterowniki do płyty głównej (Gigabyte GA-M61SME-S2) stąd:

http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=2507&dl=1#dl

Niestety nadal nie ma ikonki. W menedżerze urządzeń wszystko jest ok (nie ma żadnego znaku zapytania). Próbowałem różne sztuczki, które znalazłem w internecie np. zmiana wpisu w rejestrze oraz services.msc.

Na laptopie połączyłem się bezproblemowo z routerem oraz z internetem (właśnie stąd piszę). Niestety nie mogę tego zrobić na stacjonarce (nie mogę nawet zalogować się do strony routera).

Prośba: co jeszcze można zrobić aby połączenie to się pojawiło? :slight_smile:


#2

Zainstalować sterowniki do karty sieciowej.


(Markar1991) #3

Zainstalowane z http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=2507&dl=1#dl. Chipset/LAN

Nic.


(Witekd1) #4

Witam.A próbowałeś co się dzieje w trybie awaryjnym z obsługą sieci?

U mnie kiedyś Avast w “magiczny” sposób powodował znikanie karty sieciowej z systemu


(Markar1991) #5

Komputer jest zaraz po formacie. Zainstalowane są tylko sterowniki… nic więcej. Dodam że karta sieciowa nigdy nie była używana. Rozkręciłem komputer i nic złego tam nie widzę… normalnie przyłączona. Jak RJ45 włożę do gniazda to światełko z tyłu komputera normalnie działa…