Brak połączenia bluetooth laptopa z telefonem


(Wojtek Stachon) #1

Witam mam problem, nie mogę dość do tego jak przesyłać pliki z lapka na telefon i na odwrót. Instalowałem jakieś sterowniki ze strony ASUSa, ale to nie pomogło, to raczej nie wina telefonu, bo próbowałem już na paru. Wcześniej udawało mi się przesyłać pliki ale tylko raz po włączeniu lapka, 2 próba już się nie udawała, tylko raz po włączeniu się dało, dziwne co nie? A teraz po zainstalowaniu tych sterowników w ogóle się już nie da :frowning: POMOCY :smiley:

Laptop: ASUS x53s


(Longhorn2009) #2

Koło zegara powinna być ikona bluetooth, jeśli nie ma to masz wyłączony bluetooth, więc go włączasz. Po kliknięciu na ikonkę łatwo możesz przesyłać pliki http://images70.fotosik.pl/135/52c6bd9b41ba7a75med.jpg Aby telefon wykrywał komputer włącz w ustawieniach bluetooth możliwość odnajdywania komputera przez inne urządzenia.

Tak to wygląda przy standardowych opcjach windows. Jeśli nainstalowałeś sterowników producenta to może inaczej to wyglądać i trzeba będzie skorzystać z programu od producenta.


(Wojtek Stachon) #3

To nie rozwiązuje problemu, rzecz jasna tak robiłem ja tu napisałeś i działało to tylko raz po wlaczneiu lapka, nastepne próby juz sie nie udawaly, tak jak to opisałem wyżej, Dlatego nie wiem co się dzieje. 


(Longhorn2009) #4

Może musisz sparować komputer z telefonem. Powinna być dostępna opcja Dodaj urządzenie z funkcją Bluetooth.


(Wojtek Stachon) #5

Próbowałem. Komputer wyszukuje telefon i odwrotnie, wyswietla się ten kod, zeby sprawdzić, czy jest taki sam, po czym ze przeprowadzone pomyślnie operacje i nadal lipa.


(Longhorn2009) #6

Spróbuj więc usunąć stery bluetooth od producenta i odinstaluj Bluetooth w menadżerze urządzeń. Po restarcie powinien sam się wgrać na systemowych sterach. Wtedy ponownie próbuj.


(Wojtek Stachon) #7

Jestem nobem xD mam wejsc w dodaj/usun programy i tam odinstalowac co znajde z bloutooth i w menedżerze też?

 


(Longhorn2009) #8

Tak.


(Wojtek Stachon) #9

Jak mam zrobić to w menedżerze zadań?


(Longhorn2009) #10

W menadżerze urządzeń, nie zadań. Szukasz wszystkich urządzeń bluetooth i na każdym klikasz prawym i odinstaluj http://support.hp.com/doc-images/507/c03773236.jpg


(Wojtek Stachon) #11

Ok, zrobione. Co teraz mam zrobić? xD


(Longhorn2009) #12

Zrestartuj komputer, sterowniki ponownie powinny się wgrać ale tylko systemowe i ponownie testuj czy działa przesyłanie plików. Tylko wcześniej dodaj urządzenie bluetooth na komputerze, jak mówiłem wcześniej.


(Wojtek Stachon) #13

ok zrestartowałem, no i dać teraz telefon żeby byl wykrywalny i wyszukac go na lapku i dodać tak? czy na telefnie wyszukac lappka i na telefonie dodac lapka?


(Longhorn2009) #14

Na komputerze dodaj telefon.


(Wojtek Stachon) #15

Jest problem ;/

Zdj w linku

http://speedy.sh/g6cuV/Bez-tytulu.jpg


(Longhorn2009) #16

Załączniki na forum nie działają. Wrzuć na inny hosting czy galerię forum http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/zdjecia-tymczasowe-c20/


(Wojtek Stachon) #17

(Longhorn2009) #18

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy są jakieś pytajniki przy urządzeniach bluetooth. Jeśli będą to włącz pobieranie sterowników z windows update http://www.dobreprogramy.pl/Wylaczamy-automatyczna-instalacje-sterownikow-z-Windows-Update,News,64945.html Tutaj pomocny poradnik tylko jak wyłączyć te funkcje. Potem kliknij prawym klawiszem na urządzeniu bluetooth w menadżerze i wybierasz opcje aktualizuj sterownik.


(Wojtek Stachon) #19

nie ma pytajników 


(Longhorn2009) #20

Jest wykrzyknik przy pierwszym urządzeniu bluetooth. Musisz wgrać sterowniki, bez nich nic nie prześlesz. Spróbuj tylko jak mówie tych od microsoftu, jeśli te od producenta wgrywałeś i były problemy.