Brak połączenia CSSa ze stroną?!

Na początek napiszę ważną rzecz którą często większość z czytelników pomija w odpowiedziach:

! ! ! Nie mam internetu ! ! ! Jestem offline ! ! !

Jednak mimo to od czasu do czasu mogę pozwolić sobie na ściągnięcie pliku do 40MB w kawiarence internetowej. (Jedyne co nas w życiu ogranicza to czas, pieniądze i transfer internetu!)

Jakiś miesiąc temu nareszcie opublikowałem swoją stronę internetową (adres w podpisie) i głównie o nią mi chodzi. Napisałem ją, sprawdziłem, czy wszystkie odnośniki działają, wrzuciłem na serwer, rozreklamowałem, kilka osób ją odwiedziło i komentarze były różne, ale najczęściej te złe. Np,: chodziło o kodowanie-znaki były źle wyświetlane - z tym problemem sobie poradziłem. Niestety były też komentarze, że niby moja strona źle wygląda. Zauważyłem to, gdy zainstalowałem u siebie na kompie kilka popularnych przeglądarek: Firefox, Mozilla, Netscape, Opera. Do określania wyglądu strony używam CSSa. Już się odzwyczaiłem od określania formatowania każdego fragmentu tekstu dokładając do znacznika parametr z wartością np: face=“x” itp. :wink: Jednak tak przyzwyczaiłem się do CSSa,że nie chciałbym z niego rezygnować, a chciałbym także żeby wszyscy użytkownicy widzieli to samo! Do dołączenia do strony pliku CSS używam znacznika:

O właśnie Opera, zapomniałbym: w Operze obojętnie jakiego bym kodowania nie ustawił i tak znaki wyświetlane są nieprawidłowo.

Z tymi polskimi znakami, z tego powodu mam zamiar pisać je w postaci encji znakowych! Hardcore, ale chyba jedyna skuteczna metoda!

Do tworzenia strony używałem notatnika. Przed wspomnianą instalacją dodatkowych przeglądarek stronę sprawdzałem tylko w Internet Explorerze, więc wszystko było dostosowane tylko pod niego i cały ten Microsoftowy ■■■■.

Jeśli chodzi dokładniej o konfigurację mojego kompa pod względem internetu: brak internetu (offline…), windows xp + service pack 2, dodatek java virtual machine ( wkońcu aplikacje w JavaScripcie też istnieją); przeglądarki zainstalowane na tej machinie: Internet Explorer 6 + Service Pack 2, Firefox v1.0.2, Netscape Browser v8.0.1, Mozilla v1.7.8, Opera v8.0 kompilacja 7561. Wydaje mi się, że się chyba pomyliłem z service packiem Internet Explorera.

Proszę pomóżcie! Chcę poprostu rozgryźć ten problem, a bez waszej pomocy nic, bez świeżych metod, bez nowych znaczników nie poradzę sobie z takim syfem!

Więc piszemy, piszemy, piszemyyyy! Jazda!

Co do kodowania, to nie wystarczy dać znacznika o jego rodzaju, ale również trzeba przekonwertować plik do tego formatu, np. programem Ogonki 97 -> http://phpbb2.pl/download.php?d=369

Po pierwsze - masz troszkę pomieszany kod… tzn - elementy meta poza head.

Po drugie - stosujesz nie wiem po co ; co powoduje błędy.

Zamiast:

Spróbuj:

Dokładnie, wszelkie metatagi powinny być w HEAD a nie poza nimi.

Po drugie, to samo ustawienie kodowania nie wystarczy, trzeba jeszcze (jak napisał Piniol) przekonwertować polskie znaki diaktryczne na to właśnie kodowanie.