Brak połączenia hotspot laptop

Witam, model mojego laptopa to Asus N53J.

Problem dotyczy próby połączenia z hotspotem, dokładniej rzecz biorąc to internetu wifi u mnie na uczelni.

Dziwi mnie fakt, że mimo iż dookoła wszystkim wykrywa sygnał, u mnie nawet nie pokazuje, że sieć jest dostępna. Po prostu brak możliwości połączenia.

Może mi ktoś pomóc?

Pozdrawiam, N e g.

A może sterowniki nie są zainstalowane?

są na stówkę.

i tylko tej sieci nie widzi ?

nie widzi zadnej, lapek kumpla w moim bloku widzi z 10 :wink:

a mój nic.

Czyli nie tylko na uczelni, ale nigdzie nie wykrywa sieci? No przyczyn może być sporo:

  • nie zainstalowane sterowniki do karty (podobno są)

  • nie włączona karta Wi-Fi (czy dioda od sygnału Wi-Fi się świeci?)

  • wyłączona konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej (Panel administracyjny/Narzędzia Administracyjne/Usługi/Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej)

  • zainstalowany program zarządzający kartą Wi-Fi, wtedy Windows przestaje obsługiwać kartę i nie wyświetla informacji o sieciach (tylko komunikat z informacją, że należy uruchomić odpowiedni program)

i pewnie jeszcze kilka rzeczy. Napisz może coś więcej.

nieraz jest tak śmiesznie że jest włączone wi-fi ale jest “wyłaczone” (wygaszone) skrótem klawiszowym fn+F2 (lub inny F1od-doF12) spróbuj! !!

Sieć chodzi na kanale 12 lub 13 a Ty masz w laptopie kartę amerykańską obsługującą 11 kanałów.

Odpal sobie ten program i zobacz http://www.dobreprogramy.pl/inSSIDer,Pr … 17095.html na jakich kanałach znajdziesz AP-ki.

czyli co mam zrobic, majac 11 kanalowa karte?

bede mial w ogole mozliwosc podlaczenia sie pod neta na uczelni?

ps. niezbyt wiem co mam zrobic z tym programem, co on mi pokaze.

W programie zakładka 2,4 i w prawym górnym rogu kliknij Start - pokaże Ci nadajniki radiowe w zasięgu i kanały na których chodzą - zobacz czy widzisz coś na 12 lub 13 kanale.

Kartę wystarczy wymienić.

nic nie ma ani na 12 ani na 13 kanale ;/

wszystkie sieci na tym chodzą? Mi w mieście gdzie studiuje w pokoju nie wyszukuje nic, na uczelni nic, a kumpel współlokator przychodzi i z mojego lokum łapie koło 7-8 sieci. Ktoś się bawi wifi w domu.

W mojej rodzinnej miejscowości wyszukiwało mi neta dostawcy radiowego na lapku, nadajnik oddalony bardzo daleko, koło 2km.

Musi to się skończyć wymianą karty? Moja obecna karta to Atheros AR9285.

Nie musi się to skończyć wymianą karty. Ja rczej stawiałbym na te przyczyny, które wymieniłem + to, co napisał witek111. Karta może być wyłączona fizycznie (przełącznikiem) lub programowo (kombinacja klawisza Fn i funkcyjnego z obrazkiem sygnału Wi-Fi).

W takim razie skoro jest wyłączona to dlaczego

Wyłączona karta nie ma możliwości wyszukiwania sieci a autor twierdzi, że je wyszukiwał i nic.

Jedyna możliwością jest, że korzysta z oprogramowania do obsługi sieci dedykowanego dla karty a nie systemowego ale takich szczegółów już autor nie podaje.

a na innych kanałach ?