Brak połączenia hotspot laptop

(system) #1

Witam, model mojego laptopa to Asus N53J.

Problem dotyczy próby połączenia z hotspotem, dokładniej rzecz biorąc to internetu wifi u mnie na uczelni.

Dziwi mnie fakt, że mimo iż dookoła wszystkim wykrywa sygnał, u mnie nawet nie pokazuje, że sieć jest dostępna. Po prostu brak możliwości połączenia.

Może mi ktoś pomóc?

Pozdrawiam, N e g.

(Karski Karol) #2

A może sterowniki nie są zainstalowane?

(system) #3

są na stówkę.

(Bor1904) #4

i tylko tej sieci nie widzi ?

(system) #5

nie widzi zadnej, lapek kumpla w moim bloku widzi z 10 :wink:

a mój nic.

(wojmal) #6

Czyli nie tylko na uczelni, ale nigdzie nie wykrywa sieci? No przyczyn może być sporo:

• nie zainstalowane sterowniki do karty (podobno są)

• nie włączona karta Wi-Fi (czy dioda od sygnału Wi-Fi się świeci?)

• wyłączona konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej (Panel administracyjny/Narzędzia Administracyjne/Usługi/Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej)

• zainstalowany program zarządzający kartą Wi-Fi, wtedy Windows przestaje obsługiwać kartę i nie wyświetla informacji o sieciach (tylko komunikat z informacją, że należy uruchomić odpowiedni program)

i pewnie jeszcze kilka rzeczy. Napisz może coś więcej.

(witek111) #7

nieraz jest tak śmiesznie że jest włączone wi-fi ale jest "wyłaczone" (wygaszone) skrótem klawiszowym fn+F2 (lub inny F1od-doF12) spróbuj! !!

(Redghost) #8

Sieć chodzi na kanale 12 lub 13 a Ty masz w laptopie kartę amerykańską obsługującą 11 kanałów.

Odpal sobie ten program i zobacz http://www.dobreprogramy.pl/inSSIDer,Pr ... 17095.html na jakich kanałach znajdziesz AP-ki.

(system) #9

czyli co mam zrobic, majac 11 kanalowa karte?

bede mial w ogole mozliwosc podlaczenia sie pod neta na uczelni?

ps. niezbyt wiem co mam zrobic z tym programem, co on mi pokaze.

(Redghost) #10

W programie zakładka 2,4 i w prawym górnym rogu kliknij Start - pokaże Ci nadajniki radiowe w zasięgu i kanały na których chodzą - zobacz czy widzisz coś na 12 lub 13 kanale.

Kartę wystarczy wymienić.

(system) #11

nic nie ma ani na 12 ani na 13 kanale ;/

wszystkie sieci na tym chodzą? Mi w mieście gdzie studiuje w pokoju nie wyszukuje nic, na uczelni nic, a kumpel współlokator przychodzi i z mojego lokum łapie koło 7-8 sieci. Ktoś się bawi wifi w domu.

W mojej rodzinnej miejscowości wyszukiwało mi neta dostawcy radiowego na lapku, nadajnik oddalony bardzo daleko, koło 2km.

Musi to się skończyć wymianą karty? Moja obecna karta to Atheros AR9285.

(wojmal) #12

Nie musi się to skończyć wymianą karty. Ja rczej stawiałbym na te przyczyny, które wymieniłem + to, co napisał witek111. Karta może być wyłączona fizycznie (przełącznikiem) lub programowo (kombinacja klawisza Fn i funkcyjnego z obrazkiem sygnału Wi-Fi).

(Redghost) #13

W takim razie skoro jest wyłączona to dlaczego

Wyłączona karta nie ma możliwości wyszukiwania sieci a autor twierdzi, że je wyszukiwał i nic.

Jedyna możliwością jest, że korzysta z oprogramowania do obsługi sieci dedykowanego dla karty a nie systemowego ale takich szczegółów już autor nie podaje.

a na innych kanałach ?