Brak połączenia internetowego w nowym komputerze

Witam, posiadam internet osiedlowy virtual line, który jest połączony do komputera przez kabel od klatki schodowej. Dostałem komputer trochę lepszy od tego który posiadam i chciałem się na niego przesiąść. W protokół internetowy (TCP/IP) 4 wpisałem adres ip, maska podsieci, domyślna brama oraz serwery DNS 1,2 ale wyskakuje mi komunikat, że muszę ukończyć proces logowania i uruchamia się przeglądarka ze stroną virtual line która nie może się połączyć, ponieważ zawiera pętlę przekierowań. Na starym komputerze internet działa a na tym nowy już nie, chociaż jest skonfigurowane ip tak samo.

Ktoś wie o co chodzi i jak rozwiązać ten problem? 

Może kwestia karty sieciowej, być może dostawca ma ustawioną filtrację po MAC adresach, wtedy musiałbyś kombinować, żeby zmienić ten adres na taki jak na poprzedniej karcie.

No właśnie tak mi się wydawało, że to coś po stronie dostawcy, a gdybym zadzwonił do serwisu (pewnie i tak będę musiał) to naprawią ten problem? Czy raczej nie ma szans abym podłączył internet?

Może zacznijmy najpierw od tego jaki to jest komputer, system (bit), nazwa płyty główniej ?

Czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania w Menedżerze urządzeń ?

Możesz powiedzieć jaka jest sytuacja, że podłączyleś nowy komputer i internet nie działa. Jeśli stosują filtrację po MAC poproś aby zmienili zapisany adres na nowy.

na 99% fi;trują po mac.

  • jeśli masz ruter to w ruterze zrób klon mac poprzedniej karty sieciowej i wszystko powinno śmigać

  • jeśli łączysz się bezpośrednio to dzwonisz do dostawcy i prosisz o zmianę mac po ich stronie

Co to znaczy pętla przekierowań? Strona jest w sieci lokalnej dostawcy, tj. domena (lub IP) wskazuje na publiczny czy prywatny adres? Jaki to jest typ połączenia? Ethernet (IEEE 802.3) czy może PPP (PPPoE)?

Poszukałem trochę po necie i zmieniłem adres fizyczny karty sieciowej w nowym kompie na ten co był w starym i internet działa, więc mój dostawca filtruje po MAC. Teraz mam pytanie, czy można sobie tak poprostu zmieniać adres fizyczny karty sieciowej bez wiedzy dostawcy, czy lepiej będzie jak zadzwonie i powiem żeby to oni zmienili po swojej stronie? 

Możesz zmieniać, a czy zgłosisz dostawcy nowy MAC, to twoja prywatna sprawa. Filtrowania MAC ma głównie na celu to, aby niepowołane osoby nie znalazły się w sieci ISP. Często też ISP przypisuje IP do MAC adresu, jeśli jest to stały adres, jakbyś podłączył urządzenie z innym MAC, dostałbyś inny adres IP, który powinien być zarezerwowany dla kogoś innego.