Brak połączenia internetowego w nowym komputerze


(Adriano98) #1

Witam, posiadam internet osiedlowy virtual line, który jest połączony do komputera przez kabel od klatki schodowej. Dostałem komputer trochę lepszy od tego który posiadam i chciałem się na niego przesiąść. W protokół internetowy (TCP/IP) 4 wpisałem adres ip, maska podsieci, domyślna brama oraz serwery DNS 1,2 ale wyskakuje mi komunikat, że muszę ukończyć proces logowania i uruchamia się przeglądarka ze stroną virtual line która nie może się połączyć, ponieważ zawiera pętlę przekierowań. Na starym komputerze internet działa a na tym nowy już nie, chociaż jest skonfigurowane ip tak samo.

Ktoś wie o co chodzi i jak rozwiązać ten problem? 


(Longhorn2009) #2

Może kwestia karty sieciowej, być może dostawca ma ustawioną filtrację po MAC adresach, wtedy musiałbyś kombinować, żeby zmienić ten adres na taki jak na poprzedniej karcie.


(Adriano98) #3

No właśnie tak mi się wydawało, że to coś po stronie dostawcy, a gdybym zadzwonił do serwisu (pewnie i tak będę musiał) to naprawią ten problem? Czy raczej nie ma szans abym podłączył internet?


(XMan) #4

Może zacznijmy najpierw od tego jaki to jest komputer, system (bit), nazwa płyty główniej ?

Czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania w Menedżerze urządzeń ?


(Longhorn2009) #5

Możesz powiedzieć jaka jest sytuacja, że podłączyleś nowy komputer i internet nie działa. Jeśli stosują filtrację po MAC poproś aby zmienili zapisany adres na nowy.


(Walkiria 84) #6

na 99% fi;trują po mac.

  • jeśli masz ruter to w ruterze zrób klon mac poprzedniej karty sieciowej i wszystko powinno śmigać

  • jeśli łączysz się bezpośrednio to dzwonisz do dostawcy i prosisz o zmianę mac po ich stronie


(roobal) #7

Co to znaczy pętla przekierowań? Strona jest w sieci lokalnej dostawcy, tj. domena (lub IP) wskazuje na publiczny czy prywatny adres? Jaki to jest typ połączenia? Ethernet (IEEE 802.3) czy może PPP (PPPoE)?


(Adriano98) #8

Poszukałem trochę po necie i zmieniłem adres fizyczny karty sieciowej w nowym kompie na ten co był w starym i internet działa, więc mój dostawca filtruje po MAC. Teraz mam pytanie, czy można sobie tak poprostu zmieniać adres fizyczny karty sieciowej bez wiedzy dostawcy, czy lepiej będzie jak zadzwonie i powiem żeby to oni zmienili po swojej stronie? 


(roobal) #9

Możesz zmieniać, a czy zgłosisz dostawcy nowy MAC, to twoja prywatna sprawa. Filtrowania MAC ma głównie na celu to, aby niepowołane osoby nie znalazły się w sieci ISP. Często też ISP przypisuje IP do MAC adresu, jeśli jest to stały adres, jakbyś podłączył urządzenie z innym MAC, dostałbyś inny adres IP, który powinien być zarezerwowany dla kogoś innego.