Brak połączenia internetowego


(Maziolasty) #1

Mam następujący problem. Po zmianie internetu na szybszy i zmianie routera na jednym z laptopów nie mogę połączyć się z internetem. Mamy jeszcze jeden laptop na którym wszystko działa jak należy, również na smartfonach można bezproblemowo podłączyć się pod naszą nową sieć. Nadmienię iż system operacyjny na którym nie ma internetu to Vista. Niby odnajduje tą sieć, jednak jedyne co wynika z prób połączenia to napis "tylko lokalnie" i "sieć niezidentyfikowana". Prosiłbym o rozpisanie co należy zrobić, aby połączyć się z internetem.


(Mjanik9) #2

Na komputerze bez internetu : 

 

Naciskasz win + R 

Wpisujesz cmd 

A nastepnie w konsoli która Ci wyskoczy ipconfig -all 

 

To samo na komputerze z internetem .

Zrób screeny i wklej je tutaj. 


(Maziolasty) #3

Screeny z komputera bez internetu:

http://zapodaj.net/94dfb57b97dfe.jpg.html

http://zapodaj.net/eb84453148477.jpg.html

 

 

Screeny z komputera z internetem:

http://zapodaj.net/87709bb074c3b.png.htm

http://zapodaj.net/a455bbfdd6323.png.html


(roobal) #4

Miałem identyczny problem na Vista i na tym samych chipsecie, niestety nie udało mi się go rozwiązać. Wcześniej nie było problemu, nagle system przestał mieć dostęp do internetu. Jeśli na wyłączonym szyfrowniu będziesz miał dostęp do internetu, to masz identyczny problem jak ja i jedyne co mi przychodzi do głowy, to albo wadliwy sterownik, albo błąd w jakiejś aktualizacji systemu Windows. Niestety mój laptop uległ awarii, więc osobiście tego nie sprawdzę.

 

Po co screeny jak wystarczy skopiować i wkleić? :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html


(Luc3k) #5

A czy jakieś oprogramowanie antywirusowo-zabezpieczające nie blokuje Ci dostępu? Pamiętam, że swego czasu w swojej sieci miałem problemy z Eset Smart Security. Po wyłączeniu pewnych opcji internet się pokazał.