Brak połączenia kablem crossowym - "Sieć niezidentyfikowana"

Witam. Postanowiłem połączyć mojego lapka z PS3 oraz TV Samsung. Niestety pojawia się ciągle “Sieć niezidentyfikowana”, “Trwa identyfikacja” i tak w kółko. Na PS3 wyskakuje coś w stylu ‘’'uplynal dozwolony czas proby uzyskania adresu ip", a na tv samsungu, że nie można pobrać IP. Sprawdzałem w ustawieniach karty sieciowej i DHCP jest włączone, wszystko na automat. Czy to możliwe, że to wina kabla? (zarabiałem 2 razy)? A może coś w ustawieniach trzeba pogrzebać? Mh system to windows 7

Chyba coś pomyliłeś. Upewnię się: chcesz podłączyć ze sobą (bezpośrednio kablem skrosowanym) komputer oraz PS3 (lub w drugim przypadku komputer z TV)? To możliwe, ale urządzenie podłączane do komputera (PS3 lub TV) muszą uzyskać jakiś poprawny adres IP (w tej samej podsieci do IP komputera). I teraz masz 2 możliwości - ustawić adres IP (i pozostałe parametry) w PS3 lub TV ręcznie albo te urządzenia pobiorą go sobie same z serwera DHCP. W Windowsie nie ma serwera DHCP - jest tylko klient DHCP, który uzyskuje adres IP od serwera. Serwery DHCP mają np. routery (ale nie switche).

To oznacza zapewne, że Twoja karta sieciowa oczekuje na adres IP (konfigurację) z serwera DHCP - i albo już to otrzymała (i pewnie masz działający na tej karcie sieciowej internet), albo ma nieprzypisany adres IP, tzw. “startowy” (169.254.x.y).

W Windows jest coś takiego jak udostępnianie połączenia internetowego - jak masz na komputerze internet, to możesz go udostępnić innemu komputerowi (lub urządzeniu) na nieużywanej karcie LAN - w tym celu we właściwościach połączenia internetowego szukasz zakładki Zaawansowane (chyba) i tam jest opcja udostępnienia połączenia, którą możesz zaznaczyć. Wtedy wolna karta sieciowa LAN dostanie stosowny adres IP i stanie się serwerem DHCP (w uproszczeniu) i dzięki temu urządzenie tak podłączone może dostać adres IP (i może korzystać z internetu, masz też ustawioną łączność sieciową).

kamil940715 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Niestety twoje rady nic nie dają. Dalej ten sam efekt - tra indentyfikowanie, seić niezidentyfikowana, kabel odłączony…

A czy na tym laptopie masz internet (jak podłączony)?

Internet mam podłączony poprzez kartę sieciową na USB - radiówka.

Zakładam, że przy udostępnianiu tego połączenia internetowego (USB radiówka) wybierasz (jak trzeba coś wybrać) właściwą kartę sieciową ethernet (LAN).

A czy możesz sprawdzić czy to co zrobisz zadziała z innym komputerem/laptopem podłączonym kablem?

Bo może kablel sieciowy jest niewłaściwy/uszkodzony? Jaki to kabel (prócz tego, że skrosowany)? Kupny czy ręcznie robiony (zaciskany)? Ile ma metrów długości?

Prawdopodobnie nie masz zainstalowanego żadnego serwera DHCP, przypisz urządzeniom adres IP, maskę i bramę ręcznie. Sprawdź czy urządzenia odpowiadają na ping, jeśli tak, zabierz się za udostępnianie połączenia.