Brak połaczenia komputera z drukarką

mam problem jak w temacie… przestała mi działać drukarka… zainstalowałem ponownie sterowniki i jest to samo… jest to drukarka HP DESKJET 2050 … jak chcę coś wydrukować to dawniej w okienku nazwy drukarki była moja drukarka a teraz jest MICROSOFT XPS DOCUMENT WRITER… problem pojawił się jak chciałem wydrukować coć z offica, zamiast drukuj pojawiło sie zapisz i chyba coś żle zapisałem , jak jest na to rada ??

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

A te okienko się nie rozwija i nie masz do wyboru swojej? W panelu sterowania drukarki ustaw domyślną tą Twoją i wszystko.

chodzi o to że komputer w panelu sterowania nie odnajduje drukarki która jest podłączona… jak che coś wydrukować to przerzuca mnie do dokumentów i nie drukuje tylko chce zapisać jako XPS…

Daj screena z drukarki z panelu sterowania oraz z menadżera urządzeń.

A przy instalacji komputer widział drukarkę? bo może uszkodzona lub coś z kablem USB lub portem USB kompa.

Zrób tak:

  • odłącz drukarkę od kompa

  • odinstaluj dokładnie jej oprogramowanie z systemu, folder drukarek ma być pusty, wyczyść system np: Ccleanerem, restart kompa.

  • uruchamiasz program instalacyjny drukarki i jak instalator zażąda podłącz włączoną drukarkę do innego gniazda USB niż wcześniej i teraz jak jest dobrze system ją wykryje i zainstaluje, dokończ instalację,restart kompa i sprawdź.

screen z menadżera dam wieczorem, porty USB działają poprawnie, czyszczenie Ccleanerem nie pomaga,

może jeszcze raz jak to wygląda , instaluje sterowniki z płyty, sterowniki są zainstalowane poprawnie,natomiast później w panelu sterowania komputer nie odnajduje drukarki szuka urządzenia i pojawia się komunikat nie odnaleziono , wygląda to tak jakby tej drukarki nie było ale jest zainstalowana poprawnie i podłączona … dodam że z drukarką jest wszystko ok ponieważ na laptopie działa bez zarzutu

Zrobiłeś jak napisałem?

‘JNJN’ nie rozumiesz mojego problemu i nic mnie nie boli …uruchamiam program instalacyjny drukarki i instalator NIE żąda aby podłączyć drukarke do innego USB. tylko ją instaluje bez problemu ale komp jej nie znajduje , zresztą porty USB działają bez zarzutu, komputer ma 3 miesiące

A ja zadałem proste pytanie, czy zrobiłeś tak jak napisałem?

Prosty test (drukarka odłączona od kompa), po odinstalowaniu dokładnym jej oprogramowania i czyszczeniu systemu (w folderze drukarek ma jej nie być, jak jest usuń), restart kompa i niech się system załaduje. Podłączasz na chwilę włączoną drukarkę do portu USB i system w tym momencie musi wykryć nowe urządzenie, wtedy jest OK

I na laptopie, sprawdzałeś na tym samym kablu USB, czy innym?

Jaki system ma komp?

system w tym momencie musi wykryć nowe urządzenie, wtedy jest OK----------------- właśnie chodzi o to zdanie dlatego napisałem na forum bo mam problem—u mnie system NIE wykrywa nowego urządzenie, ‘JNJN’ – zrobiłem dokładnie jak napisałeś i nie pomaga-- problem jak napisałem-- komputer nie odnajduje prawidłowo zainstalowanej drukarki-- dlaczego ??-- przez 3 miesiące na tym kompie drukarka działała bez zarzutu, na poprzednim kompie też-- problem pojawił się nagle , tak jak napisałem w pierwszym poście— chciałem coś druknąć z offica i koniec…

system na kompie windows 7, na laptopie ten sam kabel USB.

Firmowa pomoc HP:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … 7623#N2323

Narzędzie do diagnostyki

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … =winxptab1