Brak połączenia mimo "znakomitego sygnału"

Witam. Nie jestem specjalistą, nie znam się na komputerach i nie umiem sam rozwiązać mojego problemu. Przyszedłem z nadzieją, że ktoś w was mi pomoże… No więc zacznijmy: komputer stacjonarny do którego jest podłączony modem oraz router, który roznosi sygnał po mieszkaniu. Sygnał odbierają 3 komputery, dwa z nich (laptopy) odbierają sygnał znakomicie (tzn. filmy sie nie zacinają i nie gubi połączenia bigsmile.gif

Hej,

A z routerem łączysz się jak - kablowo czy po WiFi? Jaką posiadasz kartę sieciową? Ewentualnie jaki model laptopa?

Pozdrawiam,

Dimatheus

@up: Skoro ma “Siła sygnału: znakomita” to raczej łączy się przez Wi-Fi?

"u mnie nie działa w cale, mimo że jestem najbliżej routera -.-

A czy próbowałeś"oddalić" się od routera i wtedy połączyć się?.

Pytam gdyż znam przypadek(prawie jak Twój), że łączyło się wszystko a laptop obok którego router leżał(50;100cm.) za Chińskiego boga połączyć się nie chciał. Użytkownik zrezygnowany uznał że tym zajmie się później i umieścił router na miejscu docelowym. I tu zonk, internet się odnalazł, i działa do dziś. Może to tylko przypadek choć"po linii krótkofalarskiej"dałby się wytłumaczyć. Spróbować nie zaszkodzi.

Jest jeszcze coś takiego jak problem ukrytego hosta. Jaką masz kartę sieci bezprzewodowej? Uruchom wiersz poleceń i pokaż wynik polecenia :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

Sory bardzo, ale nie miałem jak wam odpisać. Wy się tu dla mnie produkujecie, a ja nic xd Już odpisuje!

 

No więc łączę się przez WIFI. Karta sieciowa: ‘Intel® PRO/Wireless 2200BG Network Connection’ ALBO ‘Ethernet’ nie bardzo wiem co jest czym, a model laptopa podałem w poście wyżej ; DELL Precision M70

 

Jakim sposobem mam połączyć się przez LAN z routerem??

 

frezze96-“Spróbuje! Ale router mam w odległości jakichś 2 metrów więc to raczej nie tego wina…”

Przypadek o którym pisałem to odległość 30-40cm., raczej więc to nie będzie to.

Karta sieciowa najwyraźniej nie pobiera adresu, bo masz ustawione na statyczne IP. Uruchom wiersz poleceń i włącz pobieranie z DHCP poniższymi poleceniami.

netsh int ip set address name="Połączenie sieci bezprzewodowej" source=dhcp
netsh int ip set dns name="Połączenie sieci bezprzewodowej" source=dhcp

Wow, jest połączenie! Wielkie dzięki! Po googlach się poruszam, ale nadal gdy odpalam gierkę mam PING 9999 i nawet nie mogę wejść na serwer… może na to też znasz jakieś sztuczki? :smiley:

Zrobiłem też szybki test, wyniki są takie : ping 25 MS, prędkość pobierania 6.40 Mb/s, prędkość wysyłania 1,50 Mb/s

Nie wiem czy prędkość wysyłania i pobierania jest okej, ale ping jest 25 więc dlaczego w grze mam 9999? Według umowy mam internet 10 Mb/s więc test się chyba zgadza…

Dlaczego w takim razie nie mogę wejść na serwer w niewymagającej grze 2D, no kurde…

I zamula mi teraz ten internet, jakby gubi sygnał co chwile.

Może zmiana połączenia na LAN coś zmieni?

Dodatkowo sprawdziłem ping w wierszu poleceń:

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Kuba>ping www.google.pl

Badanie www.google.pl [173.194.78.94] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 173.194.78.94: bajtów=32 czas=56ms TTL=63
Odpowiedź z 173.194.78.94: bajtów=32 czas=53ms TTL=63
Odpowiedź z 173.194.78.94: bajtów=32 czas=43ms TTL=63
Odpowiedź z 173.194.78.94: bajtów=32 czas=44ms TTL=63

Statystyka badania ping dla 173.194.78.94:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 43 ms, Maksimum = 56 ms, Czas średni = 49 ms

C:\Documents and Settings\Kuba>

No wygląda to bardzo ładnie więc o co chodzi?

 

@@@EDIT #536

Skorzystałem z programu ComIntRep 2103, który zrobił porządek w syfie sieciowym mojego komputera :slight_smile: teraz wszystko pięknie działa, dziękuję za pomoc!

Mam ten sam problem na laptopie Dell 6200 ale na stronie Intela jest rozwiązanie http://www.intel.com/content/www/us/en/support/network-and-i-o/wireless-networking/000005645.html

Wystarczy w ustawieniach połączenia w zarządzaniu energia wyłączyć jedną opcję. Komputer czasami wyłącza kartę wifi w celu ograniczenia zużycia energii.

Sprawdzałeś, w jakim standardzie nadaje AP a w jakim działa karta w laptopie?