Brak polaczenia o internetu przez wifi

Jeszcze dziś mój laptop [hp pv5-1140ew] normalnie łączył sie z internetem poprzez wbudowana kartę wi-fi. sygnał brał od liveboxa [Neostrada], który łączy się również ze stacjonarnym pc przez wi-fi. musiałem wylaczyc połączenie bo z kumplem grałem po LANie. ale potem już mi się nie udało nawiać połączenia z netem. skasowałem stare połączenie, utworzyłem nowe to sie pokazuje komunikat “ten komputer jest połączony z Neostrada_2411, ale nie ma dostępu do internetu” klucz WEP na bank wpisałem dobrze a jakość sygnału pokazuje jako “znakomita”. W centrum sieci i udostępniania pokazuje mi ze siec jest niezidentyfikowana a dostęp: Tylko lokalne. co mam zrobić?

Skoro Sam określasz parametry pracy sieci poprzez Liveboxa to wystarczy dobrze jeszcze raz wszystko skonfigurować.

Zacznij od Liveboxa - ustal szyfrowanie WEP, ustal klucze, ustal sposób nadawania adresów IP dla hostów (automat lub ręczny), określ serwery DNS.

Jak skonfigurujesz już poprawnie Liveboxa zacznij konfigurować pojedynczo kompy.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Wielka mam prosbę: ja ni w ząb nie wiem gdzie co trzeba wpisac, ludzie mowili o recznym wpisywaniu IP MAC jak na nie wiem nawte co to jest a co dopiero gdzie to wpisac… Gdyby ktos miał wolniejszą chwilę, mogłby mi krok po kroku napisac co i jak?

o zauwazylem w szczegolach polaczenia ze DHCP jest wylaczone, wie ktos jak to wlaczyc, moze pomoze [vista]

pogrzebalem tam w jakichs ipv 4 i 6 albo cos takiego i znalazlem automatyczne wykrywanie IP-opcja byla wylaczona wiec ja wlaczylem i problem sie rozwiazal smile.gif dzieki za porady. WESOLYCH SWIAT!