Brak połączenia Platform Tools (ADB.exe) z Motorola Moto G50 5G

Witam,

Próbuje podłączyć smartfona Motorola Moto G50 5G z Platform Tools

na Windows 7.

Pobrałem paczkę z Platform Tools (dla Windows), podłączyłem poprzez USB, w Opcjach Programisty zezwoliłem na Debugowanie USB, uruchomiłem plik adb.exe i nie mogę uruchomić pliku adb.exe. Mignie tylko czarne DOS’owskie okienko i to wszystko.

W czym jest problem że nie mogę uruchomić pliku adb.exe i połączyć się poprzez Platform Tools z smartfonem Motorola Moto G50 5G?

Nie uruchamiaj tak. Otwórz CMD i przejdź do folderu. Gdzie zapisałeś ADB. potem wbij
ADB devices
Zobaczysz wtedy, czy Twoja motorola jest wykrywana

@blumberplumber właśnie tak zrobiłem jak napisałeś poprzez komendę CMD w folderze w którym jest adb.exe. Ale Motorola nie jest wykrywana, a pojawia się monit

Bez_tytułu_1

że jest brak sterownika ADB Interface. Także w Menedżerze Urządzeń jest monit o braku sterownika

.

Zainstaluj sterownik „do telefonu”/„do fastboot”, może to być aplikacja Motoroli (Lenovo).

@krystian3w myślisz tu o programie Motorola Device Manager lub Motorola PC Suitę?.

Ajajaj, tyle tych softów. Podobnie Samsung: Kies, Smart Switch itd. LG też tak miało: LG PC Suite, LG Bridge. Nie mogą zrobić jednego softu?
@asziatko no spróbuj z tymi driverami.

Najgorzej jak obie są rozwijane zamiast wzmianki od jakiego roku/modelu używać danej.

Pobierz: Obter o driver USB do Google  |  Desenvolvedores Android  |  Android Developers ; wypakuj, przejdź do menadżera urządzeń i zainstaluj sterownik ręcznie.

1 polubienie

Nagraj Linux Mint na płytę lub USB, zainstaluj ADB apt install adb i zapomnij o problemie. :wink: Na Windowsie będziesz się męczyć ze sterownikami.

Cytując siebie:

No ok, ale nie znususz go do Linuxa. Ja pobrałem ADB z DP u mi chodzi wszystko dobrze.

Nie wiem czy zmuszać to odpowiednie słowo. :stuck_out_tongue: Proponuję.

DobreProgramy nie są źródłem oprogramowania, któremu można ufać. Takim jest strona twórcy/producenta, a więc w tym przypadku Google. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś nie trzeba było instalować całego ADK tylko wybrać sobie np. samo platform tools.

Tak, ale ty masz 10 lub 11, on ma 7 i nie ma sterowników do swojego telefonu, w sensie nie do fastboot/adb (są tylko takie, które umożliwią połączenie via MSC lub MTP). A szukanie ich lub wydłubywanie z oficjalnych aplikacji producenta to ostry ból w rzyci. Jak masz szczęście to zadziałają uniwersalne z gugla.

Pobrałem ten sterownik i mimo wielu prób nie mogę zainstalować, za każdym razem pojawia się takie info jak

image

. Nie mogę w ogóle coś zainstalować sterownika ADB by można było połączyć się z Motorolą Moto G50 5G.

A wskazujesz mu bezpośrednio plik android_winusb.inf?
(nie wiem, czy win7 już to było, ale można PPM na ten plik i kliknąć Zainstaluj)

@Domker zarówno przez podanie ścieżki C:\Program Files\Clockwork Mod\Universal Adb Driver\usb_driver\android_winusb.inf w Menedżerze Urządzeń

image

pojawia się błąd

image

Tak samo jest błąd jak klikam PPM > Zainstaluj na pliku android_winusb.inf

image

. Co jest tego powodem to nie wiem, czy Motorola utrudnia czy Windows 7?.

. Nie wiem czy nie najlepszym wyjściem będzie tak jak pisał

Pobrałem Linux Mint i wrzuciłem go na pendrive przy pomocy Rufus’a. Teraz chcąc uruchomić Linux’a jak trzeba to zrobić żeby zainstalować ADB?.

sudo su
apt update
apt install android-tools-adb android-tools-fastboot

Po załadowaniu live, czyli jak już będziesz widział pulpit, uruchom terminal i tam wpisz sudo apt update a potem sudo apt install adb (hasło „administratora”, czyli roota jest puste w live). Reszta jest taka sama jak w CMD z wyjątkiem ścieżek jeśli będziesz zagnieżdżać - czyli zamiast \ jak na Windowsowym adb to będziesz używać /.

adb devices powinien pokazać Twój telefon. Na telefonie musisz oczywiście w opcjach debugowania włączyć „debuguj po usb” i zezwolić w telefonie na łączenie z tym komputerem.

Pamiętaj, że to jest live, więc wszystkie dane zapisane w obrębie live znikną po wyłączeniu komputera lub resecie. Mint montuje partycje w /media z etykietą jeśli ta ją posiada lub guid jeśli nie posiada. Tam będziesz mógł zapisać dane na „partycjach Windowsa” aby ich nie stracić, bo jak rozumiem coś za pomocą tego adb chcesz wyciągnąć z tego telefonu.

@Berion dzięki wielkie za opis i wyjaśnienie.

Czyli najpierw uruchamia z bootowalnego pendrive na którym jest Linux Mint, następnie podłączam smartfona poprzez kabel USB, uruchamiam termina wpisuje apt update a potem sudo apt install adb i adb devices.

Debugowanie USB w Opcjach Programisty mam już włączone.

Dobrze się domyślasz :slight_smile: że przy pomocy adb chcę dokonać przywrócenia szybkiego kafelka Wi Fi w Androidzie 12 (którego nie ma, a jest zintegrowany razem z kafelkiem Danych Mobilnych pod nazwą Internet) tak jak jest opisane tutaj How to Bring Back Wi-Fi Toggle in Quick Settings on Android 12 | Beebom .

Samsung je rozłącza z urzędu.

Kolejność kiedy podłączysz telefon nie ma znaczenia bo sterowniki już tam są (a w każdym razie powinny być). To nie Windows, który najpierw próbuje wykryć urządzenie i potem pobrać sterowniki z windows update. Na Linuksie niewykryte prostu nie zadziała.

W tej dystrybucji Linuksa nie ma adb i dlatego trzeba go doinstalować. apt update jest po to aby pobrać najnowszą listę softu, więc dopiero potem wgrywasz adb.

Android jeszcze się będzie pewnie pytać czy zezwolić na połączenie.

A gdybyś chciał aby live zapisywał zmiany to polecam swój blog:

Zrobiłem tak jak pisał @Domker i Ty @Berion na Linux Mint by podłączyć ADB.exe i prawie wszystko by było, prawie z racji że pojawił się błąd taki jak na screenie

Próbowałem trzykrotnie wpisując

sudo su
apt update
apt install android-tools-adb
adb devices

smartfon jest widoczny. Sugeruje że problem jest w komendzie settings.