Brak połaczenia router orange MV610 na windows 7

Witam! Kolega ma problem z połączeniem routera MV 610 na systemie windows 7. Ma zainstalowany również windows xp i tam bez problemu się łaczy za pomocą Axess Manager. Na widows 7 cały czas czas identyfikowanie połączenia i nic dalej, aplikacja nie wyszukuje bo o ile wiem to MV 610 jej nawet nie potrzebuje. System świeżo dziś zainstalowany. Aha i nie można w żaden sposób wyłączyć kodu PIN karty RUIM ani w aplikacji, ani ustawienia routera. Czy to może byc tego problem że karta ma PIN i windows 7 się nie połączy. Dzwoniłem pod *800 ale tam zajęte linie jak zwykle. Mają oddzwonić w ciągu 24h :slight_smile:

Nie *800 a *600 lub 510600600 to jest nr.do Orange.

Jest kod PIN i PUK i nawet na pisemną prośbę nie da się zdjąć.

Kiedyś się dało normalnie. Zawsze na *800 dzwoniłem

Przy nowych kartach RUIM nie ma możliwości zdjęcia kodu PIN. Próbowałeś wejść do menu routera i sprawdzić konfigurację, wpisać PIN itp.? W ogóle czy możesz wejść do panelu konfiguracyjnego z poziomu windowsa 7? Pomiń aplikację.

Witam

Aplikacja nie jest wymagana aby doszło do połączenia z usługą internetową. W nowszych typach kart RUIM nie będziesz miał możliwości wyłączenia kodu PIN, jednak przy dostępie do panelu konfiguracyjnego będziesz mógł wprowadzić oraz zapamiętać kod PIN.

Aby zalogować się do Panelu Konfiguracyjnego wpisz adres w przeglądarce: 192.168.0.1 Login/Hasło: admin

Następnie przejdź do zakładki Obsługa WAN —> Informacja RUIM PIN. Tutaj będziesz miał możliwość zapisania aktualnego kodu.

Po przeprowadzeniu zmian sugeruję dokonanie zapisanie ustawień na routerze poprzez restart urządzenia w kategorii Obsługa --> Restart systemu.

Pozdrawiam,

Patryk.