Brak połączenia sieci bezprzewodowej

Witam wszystkich.

Z 7 korzystam blisko dwa miesiące, wcześniej problemu nie było a dziś będąc z wizytą u rodziców nie mogę się połączyć przez WiFi z siecią. Na kablu jest ok, telefon via WiFi łączy się bezproblemowo, laptop nie. Wcześniej problem nie występował dopiero dziś. Komunikuje mi “sieć niezidentyfikowana”, próbowałem dodawać usuwać stare zapamiętane ustawienia, ale bez efektu. Szukając przyczyn zobaczyłem, że w mam kartę sieciową której wcześniej nie było (bądź jej nie widziałem) Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter, wyłączanie jej nic nie daje wyłączanie domyślnego fizycznego Atheros’a skutkuje tym, iż ta też się wyłącza.

Jakieś porady, podpowiedzi?!

Z góry dziękuję.

Ale jak wygląda to sieć? Łączysz się do Routera domowego?

Jedyne co mi na myśl przychodzi to kontrola MAC.

Tak router rozdziela sieć właściwie tylko po to bym mógł mieć WiFi na lapku czy też w telefonie.

Kontrola MAC wyłączona od dawna. Jak mówiłem dotychczas było dobrze.

No to zagadka niemała. Jeśli mówisz, że w routerze nic nie zmieniałeś, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to przeinstalowanie sterowników sieciówki. Trochę to prymitywne, ale nie mam innego pomysłu. Zakładam, że oczywiście router wyłączyłeś na kilka sekund od zasilania, żeby mógł się zresetować. Sprawa jest ciężka.

Zarówno ja jak i nikt inny nic nie zmieniał w konfigu, rodziców nic prócz podstaw obsługi komputera i sieci nie obchodzi. Wydaje mi się, że wina leży po mojej stronie tj. 7 (tel. jak mówiłem na WLANie pracuje) chociaż jak zaznaczyłem było dobrze. Router odłączany, resetowany do domyślnych i konfigurowany na nowo, stery przeinstalowywane nic zero efektu. Szczęści że krótko się pomęczę na kablu.

A co to jest w ogóle ta “7”?

Miałem na myśli OS, Windows 7 Ultimate RC 32 bit.

Bo przecież dział o tymże systemie.

No tak tel. pracuje, ale nie wykluczało to winy routera, który może nie akceptować laptopa. Ale pewnie masz rację. Z pierwszego postu wnioskuję, że wcześniej miałeś inny system na którym chodziło. Jeśli tak to zdecydowanie wina po stronie systemu operacyjnego, a tu niestety nie posiadam odpowiedniej wiedzy. Nigdy nawet nie widziałem tego systemu. Jedyne co mogę zasugerować to tylko wyłączenie wszelkich zabezpieczeń na routerze, np. WEP jeśli posiadasz. Nic innego do głowy mi nie przychodzi i muszę się poddać.

O i jeszcze jedno, choć równie wątpliwe. Może sterownik nie odpowiada temu systemowi. Po zainstalowaniu nie do końca odpowiedniego sterownika różne rzeczy potrafią się dziać.