Brak połączenia sieciowego, coś nie tak z kartą sieciową?

Witam!

Problem z jakim trudzę się od jakiegoś czasu polega na tym, że nie działa mi internet, gdy komputer nie zostanie zresetowany, poprzez odłączenie zasilania (bądź reset). Wcześniej komputer niezależnie czy został wyłączony tylko czy odłączony od sieci zasilającej (z gniazdka, bądź na listwie zasilającej ) po ponownym uruchomieniu moje połączenie automatycznie łączyło się z siecią i śmiało mogłem korzystać z internetu. Teraz, nie wiem co się stało :expressionless: , ale gdy wyłączę komputer choćby po to by przelogować się na inny system(posiadam 2 dyski na 2 systemy, ja wole win7, domownicy kochają XP [i na dwóch systemach dzieje się tak samo]), tak że zasilanie nie zostanie przerwane, komputer po uruchomieniu nie łączy się z internetem “brak połączenia sieciowego”, tak jakby przewód nie był wpięty w kartę sieciową. Ręczne wyłączenie karty w panelu sterowania i włączenie połączenia nie pomaga, jedynie wypięcie przewodu zasilającego i podłączenie go ponownie powoduje połączenie do sieci Internet. Na win7 nieraz mam taki wykrzyknik na ikonce od internetu na tray`u i gdy kliknę diagnozuj problemy… itd po wyczyszczeniu pamięci itp, pobraniu na nowo adresu sieciowego połączenie działa, ale tak bardzo rzadko się dzieje, zazwyczaj jest tak jak pisałem wcześniej, a nie chce mi się tak ciągle wypinać przewodu i wyłączać listwy, bądź resetować. Dlatego jeśli ktoś wie co trzeba zrobić by karta sama łączyła sama bez wyłączania zasilania, jak dawniej to byłbym bardzo wdzięczny, jeśli ktoś podzieliłby się tą informacja ze mną :smiley: moja karta sieciowa to Karta Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

a dostawca internetu: http://www.fuz.pl/

Z góry dzięki za pomoc :smiley:

Ustaw adres IP ręcznie we właściwościach IPv4, we właściwościach połączenia sieciowego.

Albo jeżeli nie chcesz ustawiać na stałe adresu IP zawsze, to pozostaw ‘uzyskaj adres ip automatycznie’ i przejdź na kartę Konfiguracja alternatywna i tam wprowadź statyczne ustawienia. Wtedy to będzie działać na takiej zasadzie, że jeżeli karta sieciowa nie otrzyma adresu IP automatycznie z DHCP, to wykorzysta dane z karty Konfiguracja alternatywa aby przypisać adres statycznie.