Brak połączenia sieciowego po restarcie laptopa

Witam,

Przeprowadziłem się dziś na nowe mieszkanie, mam internet z upc, który sobie przeniosłem z poprzedniej chaty. mam router d-link dir-300 i wszystko spoko działa ale gdy zrestartuje kompa to sieć nie działa i nie mogę się z nią połączyć ponownie. Konfigurowałem router za pomocą standardowej windowsowej aplikacji jak i przez 192.168.0.1. Ponadto po restarcie nie mogę także wejść na stronę konfiguracji routera (192.1…)

Być może to problem ze statycznym/dynamicznym IP.

syro ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witam,

sieć nie działa tzn. nie odnajduje sieci, czy odnajduje ale nie da się połączyć z internetem, lecz działa połączenie lokalne?

Po pierwsze usunął bym domyślne połączenie i dodał nowe połączenie po czym ustawiłbym je jako domyślne.

Pozdro

sieć odnajduje, łączy się z tą siecią (ustawiłem jako domyślną) ale nie łączy się z internetem. próbowałem kilkakrotnie zmieniać (ustawiać) nowe połączenie i efekt jest ten sam.

Dodaj jeszcze czy sieć ma zabezpieczenia WPA?

Miałem kiedyś taki problem w sieci osiedlowej, na wszystkich komputerach internet był, działał, a na komputerze pewnego delikwenta nic. Sprawdziłem wszystko, dosłownie wszystko, dzwoniłem do wszystkich kompetentnych znajomych którzy bezradnie rozkładali ręce. W końcu pomogła zmiana systemu operacyjnego (formatowanie również nie pomagało). Internet działał jedynie po wyłączeniu całkowicie zabezpieczeń. Polecam to sprawdzić i życzę powodzenia.

Pozdrawiam.

P.S. Ewentualnie ręcznie przydziel IP, w moim przypadku nie poskutkowało, ale może tu da radę.

mam zabezpieczenie wpa2

próbowałem instalować router przez płytę oryginalną i dalej to samo - działa, a po restarcie ■■■■.

już nie wiem jak mam próbować.

Musisz wszystko posprawdzać. Może nawala DHCP, przydziel ręcznie IP i będziemy o krok do przodu. Przeskanuj komputer dokładnie, to jest podstawowy krok, najpierw trzeba wykluczyć infekcję sprzętu.

Dodaj informację jakiego używasz Windowsa i w konsoli (start -> uruchom -> cmd) wpisz “ipconfig /all” i pokaż co wypluje. Nieco naświetlisz sprawę.