Brak połączenia sieciowego po restarcie laptopa


(Graszpa) #1

Witam,

Przeprowadziłem się dziś na nowe mieszkanie, mam internet z upc, który sobie przeniosłem z poprzedniej chaty. mam router d-link dir-300 i wszystko spoko działa ale gdy zrestartuje kompa to sieć nie działa i nie mogę się z nią połączyć ponownie. Konfigurowałem router za pomocą standardowej windowsowej aplikacji jak i przez 192.168.0.1. Ponadto po restarcie nie mogę także wejść na stronę konfiguracji routera (192.1...)

Być może to problem ze statycznym/dynamicznym IP.


(Agatonster) #2

syro ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Zybartek) #3

Witam,

sieć nie działa tzn. nie odnajduje sieci, czy odnajduje ale nie da się połączyć z internetem, lecz działa połączenie lokalne?

Po pierwsze usunął bym domyślne połączenie i dodał nowe połączenie po czym ustawiłbym je jako domyślne.

Pozdro


(Graszpa) #4

sieć odnajduje, łączy się z tą siecią (ustawiłem jako domyślną) ale nie łączy się z internetem. próbowałem kilkakrotnie zmieniać (ustawiać) nowe połączenie i efekt jest ten sam.


(Zybartek) #5

Dodaj jeszcze czy sieć ma zabezpieczenia WPA?

Miałem kiedyś taki problem w sieci osiedlowej, na wszystkich komputerach internet był, działał, a na komputerze pewnego delikwenta nic. Sprawdziłem wszystko, dosłownie wszystko, dzwoniłem do wszystkich kompetentnych znajomych którzy bezradnie rozkładali ręce. W końcu pomogła zmiana systemu operacyjnego (formatowanie również nie pomagało). Internet działał jedynie po wyłączeniu całkowicie zabezpieczeń. Polecam to sprawdzić i życzę powodzenia.

Pozdrawiam.

P.S. Ewentualnie ręcznie przydziel IP, w moim przypadku nie poskutkowało, ale może tu da radę.


(Graszpa) #6

mam zabezpieczenie wpa2

próbowałem instalować router przez płytę oryginalną i dalej to samo - działa, a po restarcie ■■■■.

już nie wiem jak mam próbować.


(Zybartek) #7

Musisz wszystko posprawdzać. Może nawala DHCP, przydziel ręcznie IP i będziemy o krok do przodu. Przeskanuj komputer dokładnie, to jest podstawowy krok, najpierw trzeba wykluczyć infekcję sprzętu.

Dodaj informację jakiego używasz Windowsa i w konsoli (start -> uruchom -> cmd) wpisz “ipconfig /all” i pokaż co wypluje. Nieco naświetlisz sprawę.