Brak połączenia sieciowego - wbudowana karta odmawia połączenia z siecią

Witam.
Mam takiego laptopa który pomimo widoczniej w systemie karty sieciowej pokazuje “brak dostępnych połączeń”. Oczywiście wifi działa na każdym sprzęcie ale nie na tym laptopie. Rodzice twierdzą, że wszystko było w porządku. Zastanawia to skąd z dnia na dzień problem pojawił się. Do tej pory było wszystko ok.

Karta działa poprawnie, próbuje się połączyć aby za chwile wypluć komunikat:
“System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią…”

Sprawdziłem na internecie mobilnym - karta działa poprawnie. TEraz pytanie - skąd problem na 2 routerach niezależnych od siebie (UPC i Orange)?

Zewnętrzna karta (USB) łączy się, na wbudowanej widnieje informacja “Próba uwierzytelnienia” …

Laptop - HP G6 1330w
System - Windows 7

Może skombinuj do karty sieciowej sterowniki, hasła Wi-Fi jak pozapominane to wyciągnij jakimś programem i zobacz czy zaskoczy po reinstalacji?

Zrobione w pierwszej kolejności - nic nie dało.

Podejrzewasz mnie o błędne hasła?
Jeszcze raz. Wewnętrzna karta seiciowa loguje się do mobilnego internetu ale nie może zalogować się do routera upc/orange. Podpięcie karty via usb normalnie można się połączyć. To nie hasło lecz komunikat karty:
“Próba uwierzytelnienia”

Może jakiś dziwny zakres kanału, którego nie toleruje Twoja karta wifi?

No właśnie nie, wszystko działało normalnie do niedzieli. Rodzice dali mi laptopa po właśnie coś się podziało.

Dziś rano ponownie odinstalowałem/zainstalowałem sterowniki, zalogowałem się ponownie … i działa. Dziwna ta karta jest.

Ok, póki co działa.

Dzięki za zainteresowanie.