Brak połączenia z domowym wifi w telefonie

Na początku chciałbym napisać, że nie wiem czy to dobry dział, więc poprosiłbym moderatorów forum o przeniesienie w odpowiednie miejsce (dopiero co się zarejestrowałem).

 

Mam pewien problem od dłuższego czasu. Mianowicie nie mogę się połączyć przez telefon z moja siecią domową WIFI, na komputerze wszystko działa jak należy, ale ten problem jest już dość długo i występuje nadal, a ja nie mogę sob_e z tym poradzić. jestem zielony w sprawach komputerowych i nie ogarniam nic, wiec chciał_bym uzyskać od tak dobrego grona społeczności jakąś pomoc. 

 

Głównie chodzi o to, że jak próbuję się połączyć z WIFI - to niby go wykrywa, niby się połączył, ale od razu gdy przechodzę w internet (na telefonie), nie wyświetla mi nic, jest tak jakby był wyłączony, a jest włączone WIFI. Patrzałem w cmd w wyszukiwaniu i wpisałem “ipconfig” napisane jest, że nośnik odłączony (nie wiem co włączyć, jak, prób

owałem, ale nadal nic), więc proszę o pomoc, bo jest to dla mnie bardzo ważne! Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam

 

1. Próbowałem zmieniać hasło do routera/wifi, ale nic nie podziałało, gdy wpisuje domyślny adres żeby się zalogować do wifi, nic nie wyskakuje, jakby błędny adres…

2. w cmd po wpisaniu “ipconfig” wyskakuje mi to; http://gyazo.com/ba5ba07ae8e958c7828edddfaa4bb15d

3. Probowałem wszystko zrobić żeby to naprawić, ale nadal nic, więc nie wiem o co w tym chodzi. Problem pojawia się tylko u mnie w domu, bo jak się łączę z innymi sieciami np w pracy, czy u znajomych wszystko działa jak należy i łączy elegancko z WIFI, pozdrawiam.

bangton , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza. Proszę przy tym również nie używać wielkich liter, które uznawane są jako krzyk.

W celu dokonania korekty tytuły należy użyć opcji edytuj w poście otwierającym wątek, a następnie skorzystać z pełnego edytora tekstu.

Podaj jaki masz router i kartę sieciową.

 

Ten “isatap” to jakiś dodatkowy interfejs sieciowy, a nie twoja “prawdziwa” karta sieciowa.

Spróbuj ją z menadżera urządzeń (w panelu sterowania) wyrzucić i spróbować ponownie skorzystać z internetu.

Problem masz z telefonem, a nie z komputerem, więc polecenia ipconfig z komputera nie są potrzebne. Wygląda to tak, jakby było włączone filtrowanie MAC albo telefon ma problem z zabezpieczeniami. Zresetuj router do ustawień fabrycznych i wykonaj po kolei:

  1. Po przywróceniu ustawień fabrycznych routera, nie ustawiaj żadnych zabezpieczeń i sprawdź czy się połączy. Jeśli tak, przejdź do następnego punktu;

  2. Włącz szyfrowanie WEP i ustal hasło. Jeśli się połączy, przejdź do następnego punktu;

  3. Włącz szyfrowanie WPA z protokołem TKIP. Jeśli się połączy, przejdź do następnego punktu;

  4. Zmień w szyfrowaniu WPA protokół TKIP na algorytm szyfrowania AES. Jeśli się połączy, przejdź do następnego punktu;

  5. Zmień szyfrowanie WPA na WPA2 z algorytmem szyfrowania AES. Jeśli się połączy, to tak zostaw;

Kolega próbuj łączyć się przez telefon, wiec pytanie co to za telefon, bo karta sieciowa komputera nas raczej nie zainteresuje.

ISATAP służy do tworzenia połączeń z siecią IPv6.

najlepej z resetować wszytskie ustawienia, wyczyszcić co się da i dopiero

 

Wszystko spoko niby aczkolwiek ja jestem zielony w tych sprawach, a piszesz zbyt informatycznie (może na mój rozum, ale tak), więc jeżeli mógłbyś bardziej określić jak włączać szyfrowania i tak dalej byłbym wdzięczny, pozdro.

Jakbyś zalogował się na router i rozejrzał po ustawieniach sieci bezprzewodowej, to mój post nie byłby dla Ciebie zbyt informatyczny.

Takie informacje znajdziesz w instrukcji obsługi dostarczonej wraz z routerem (jeśli nie na papierze, to na płycie, a jak nie na płycie, to na stronie producenta). Nie wiem jak się to robi w Twoim routerze. Nawet nie wiem jaki masz router.

Router DLINK dir-600.

Poszperałem trochę i mam pytania.

 

http://gyazo.com/31e60bd98f5b709eab4e21b07a124b7f <- Podczas włączania szyfrowania WEP wyskakuje taka wiadomość. (ściągałem z http://www.microsoft.com/pl-pl/download/confirmation.aspx?id=3914) myślałem, że nie będę musiał nic ściągać i sam do tego dojdę, więc chciałem zalogować się na IP routera w internecie, ale nawet mnie nie łączy. Pamiętam, że kiedyś zmieniałem tak hasło, ale teraz w ogóle jakby strona nie istniała i nie przekierowuje mnie do niej. Przywróciłem ustawienia fabryczne tak jak kazałeś, jedyne co to mnie połączyło, nic nie wyskoczyło itp. więc przeszedłem do następnego punktu.

 

Wydaje mi się, że coś źle robię (przepraszam, że tak późno odpisuję, ale nie miałem czasu żeby się tym zająć i dopiero teraz staram się zniwelować problem). Gdybyś mógł mi napisać co zrobić w tym wypadku, że nie łączy mnie z routerem itp byłbym wdzięczny, bo wydaje mi się, że też to jest jakimś mniejszym “problemem”.

 

  •  (napisz mi jak mogę wejść do tego szyfrowania żeby wszystko pozmieniać, do WPA i tak dalej, nie znam się troszkę na tym, ale sądzę, że to nie problem podążać instrukcją)

 

Kolega pytał jaki telefon; Samsug Galaxy Ace, pozdrawiam