Brak połączenia z internetem, 64 bit

(Maruch Adv) #1

Witam. Postanowilem zainstalowac windows 7 w wersji 64 bit. Zainstalowalem, robilem wszystko jak przy instalacji 32 bit. System zainstalowal sie bezproblemowo, jest tylko jedno ale - nie mam polaczenia z internetem. Moj internet to siec osiedlowa, internet idzie przez kabel. Zawsze wpisywalem IP, brame, dns i internet po prostu działał. Sterowniki do karty też zainstalowalem, ale nie wiem czy sa zgodne z 64 bit. Na stronie producenta napisane że zgodne. Po wpisaniu polecenia "ipconfig" - niespodzianka. "Nośnik odłączony". Karta sieciowa to Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20)

(FadeMind) #2

Windows 7 rozpoznaje większość układów kart sieciowych, w tym Atheros AR8131. Przywróć poprzednią wersję sterownika dla tego urządzenia w Menadżerze Urządzeń. Następnie przejdź do

Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe

. Podłącz kabel sieciowy. skonfiguruj ustawienia połączenia.

(Drobok) #3

Pozostaje pytanie czy OSy są oryginalne :stuck_out_tongue:

(Maruch Adv) #4

Niestety nic to nie dało, sytuacja dalej jest taka sama. Na 32 bitach ten problem nie występuje. System jest oryginalny. Jakieś pomysły?

(Drobok) #5

Próbowałeś zainstalować stery ? Win7 nie wszystkie automatycznie instaluje.

(FadeMind) #6

drobok proszę Cię przeczytaj tekst ponownie a odkryjesz , że maruch instalował dedykowane sterowniki :stuck_out_tongue:

Dziwna sprawa. Pobierz np. Ubuntu i wypal na płytkę, odpal go w wersji live cd i sprawdź czy linux widzi sprzęt i łączy się z internetem :slight_smile:

(Maruch Adv) #7

Niestety wszystkie wypisywane wyżej sposoby nie pomogły. Wróciłem do 32 bit a sytuacja nadal ta sama... System wykrywa kartę, MAC wpisany, wszystko powinno śmigać. Ale jednak nie... Ma może ktoś jeszcze jakieś propozycje?

(DiamondBack) #8

Za taką głupotę powinieneś dostać co najmniej warna. Po pierwsze co ma do tego oryginalność OS'a, po drugie CZYTAJ!

Takich pajaców którzy potrafią tylko powiedzieć "system/program oryginalny? / Jaki zasilacz?" Jest tu stanowczo za dużo na tym forum.

maruch 1. wejdź w menedżer urządzeń i sprawdź czy karta sieciowa jest poprawnie zainstalowana.

1. Masz jakiegoś AV? Jeśli tak zrób coś kuriozalnego - albo go odinstaluj albo załóż konto do logowania. Reset kompa i przy oknie logowania odczekaj spokojnie 30-60 sekund wpisz hasło i wtedy się zaloguj. Miałem podobny problem tuż po poprawnej instalacji win7 - jakaś usługa sieciowa nie uruchamiała się poprawnie zawieszając mi całą sieć :wink:

2. Sprawdź na innym kablu sieciowym.