Brak połączenia z internetem (DSL-2648B)

Witam. Mam pewien problem. Posiadam:

  • D-link dsl-2640B wireless G adsl2+ modem router h/w ver.:B3 annex a

  • Netie (8 lub 10 mega) na kablach tpsa.

  • Windows xp sp3

  • Ustawiałem wszystko tak jak podawali ludzie na forach i nie mam internetu.

• VPI = 0

• VCI = 35

• Enkapsulacja – PPPoA VC-MUX

W ustawieniach wyświetla że wszystko jest w porządku i świeci się na zielono że mam internet ale niestety go nie ma. Kiedy przełączam się do starego modemu z Netii wszystko jest ok. Sprawdzałem też czy przypadkiem nie wpisałem złego hasła ale kiedy je źle je podaje to wtedy w ustawieniach status jest pusto a ikonka Internet jest na szaro. Nie mam firewalla a w konfiguratorze z płyty napisało ze zainstalowano z sukcesem i mogę przeglądać internet. Chciałbym też zaznaczyć że jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o ustawienia sieciowe i prosił bym o wyjaśnienie mi tego krok po kroku. Szukałem podobnych problemów ale wyjściem zawsze okazywało się błędne hasło lub źle podpięty kabel. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

kalesonysokratesa ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witam, na początek sprawdź wersje Firmware w zakładce Status najnowsza wersja znajduje się na http://infobot.pl/r/1Qfo

Ten router od nowości posiadał najnowszy f/w w wersji 5.00