Brak połączenia z internetem LAN(broband)

Szukam, pytam i kombinuje.

Juz od jakiegoś czasu próbuje podłączyć się do Internetu, jest to broband z virgina LAN(jestem aktualnie w Anglii). U mojego kolegi na laptopie działa wszystko poprawnie, podłącza sobie kabelek do kompa, bez żadnych instalacji modemu i wszystko sobie działa. Ja podłączyłem wszystko tak jak powinno być i nic. Pokazuje mi połączenie sieciowe w systemie ale jak sprawdziłem szczegóły połączenia nie wyświetla mi bramki dom. bawiłem się przy konfiguracji ale nic nie pomagało. Poszedłem z kompem do sklepu gośc podłączył go do swojego kabla (tez miał wirgin ale połączył go przez router) i wszystko działało tak jak powinno. Czyli o konfiguracji mogę zapomnieć bo jest ok. Gosc doradził żebym kupił router (netgear) wiec tak zrobiłem bo i tak miałem zamiar dzielić te połączenie z kolega. Znowu po podłączałem wszystko i na początku było ok. Pokazało mi bramkę domyślą i wszystkie te informacje ale gdy instalowałem sterowniki do routera to wyskoczył komunikat ze nie ma połączenia wyskoczyła mi strona rejestracyjna z routera i wypełniłem wszystkie kolumny adres IP; bramka dom, maska pod; i zarejestrowałem się pomyślnie. gdy znowu próbowałem zaistalowac stery do routera znowu pokazał się komunikat ze nie ma poczłączenia. pytam czytam szukam ale nie wiem co to może być? pozdrawiam

A teraz znowu nie mam bramki; adresu IP, a jak daje naprawianie polaczenia wyskakuje kom. prosze skontaktowac sie z admonistartorem itp. Jakies pomysly?

tego nie rozumiem

“ale gdy instalowalem sterowniki do routera”

od kiedy instaluje sie stery do routera??

Nie wiem (jestem w angli tu wszystko jest nie normalne)ale dostalem plytke w wyposarzeniu jak ja wlazylem do nosnika to pokazala sie instalacja tylko ze router nie mogl sie polaczyc z netem.Tak czy owak nie mam polaczenia.

A czy jest to mozliwe, ze dostawca internetu mogl zablokowac moj i tylko moj komp na tej lini?