Brak połączenia z internetem LAN(broband)

(Do Do) #1

Szukam, pytam i kombinuje.

Juz od jakiegoś czasu próbuje podłączyć się do Internetu, jest to broband z virgina LAN(jestem aktualnie w Anglii). U mojego kolegi na laptopie działa wszystko poprawnie, podłącza sobie kabelek do kompa, bez żadnych instalacji modemu i wszystko sobie działa. Ja podłączyłem wszystko tak jak powinno być i nic. Pokazuje mi połączenie sieciowe w systemie ale jak sprawdziłem szczegóły połączenia nie wyświetla mi bramki dom. bawiłem się przy konfiguracji ale nic nie pomagało. Poszedłem z kompem do sklepu gośc podłączył go do swojego kabla (tez miał wirgin ale połączył go przez router) i wszystko działało tak jak powinno. Czyli o konfiguracji mogę zapomnieć bo jest ok. Gosc doradził żebym kupił router (netgear) wiec tak zrobiłem bo i tak miałem zamiar dzielić te połączenie z kolega. Znowu po podłączałem wszystko i na początku było ok. Pokazało mi bramkę domyślą i wszystkie te informacje ale gdy instalowałem sterowniki do routera to wyskoczył komunikat ze nie ma połączenia wyskoczyła mi strona rejestracyjna z routera i wypełniłem wszystkie kolumny adres IP; bramka dom, maska pod; i zarejestrowałem się pomyślnie. gdy znowu próbowałem zaistalowac stery do routera znowu pokazał się komunikat ze nie ma poczłączenia. pytam czytam szukam ale nie wiem co to może być? pozdrawiam

(Do Do) #2

A teraz znowu nie mam bramki; adresu IP, a jak daje naprawianie polaczenia wyskakuje kom. prosze skontaktowac sie z admonistartorem itp. Jakies pomysly?

(Genius23) #3

tego nie rozumiem

"ale gdy instalowalem sterowniki do routera"

od kiedy instaluje sie stery do routera??

(Do Do) #4

Nie wiem (jestem w angli tu wszystko jest nie normalne)ale dostalem plytke w wyposarzeniu jak ja wlazylem do nosnika to pokazala sie instalacja tylko ze router nie mogl sie polaczyc z netem.Tak czy owak nie mam polaczenia.

(Do Do) #5

A czy jest to mozliwe, ze dostawca internetu mogl zablokowac moj i tylko moj komp na tej lini?