Brak połączenia z internetem na PC przez router

Pokaż stan, właściwości i konfigurację TCP/IP (IPv4) tej karty sieciowej (Realtek).

Nie wiem, czy dokładnie o to chodziło, ale podaję to co znalazłem na temat karty:

Menedżer urządzeń/Karty sieciowe/Realtek PCIe GBE Family Controller/Właściwości/Zaawansowane:

802.1Q/1p Oznaczenie wirtualnej lokalnej sieci komputerowej - Wyłączone

Adres sieciowy - Wartość: nieobecna

Automatyczne wyłączanie PHY - Wyłączone

Automatyczne wyłączenie PCIe - Wyłączone

Energooszczędny Ethernet - Wyłączone

Large Send Offload - Włączone

Ramka Jumbo - Wyłączone

Sterowanie przepływem - Włączone

Suma kontrolna bez obciążenia - Włączone Rx i Tx

Szybkość i dupleks - Automatyczna negocjacja

Wake-On-Lan Capabilities - Pattern Match & Magic Pack

Wybudzanie przy uaktywnieniu sieci i Szybkość zamykania… - Pierwsze 10 Mbps

Zamknięcie Wybudzanie przy uaktywnieniu sieci - Włączone

Nie jestem pewien, czy podane dane są poprawne (ponadto nie wiem jak sprawdzić resztę informacji), więc proszę o instrukcje w miarę możliwości.

Chodziło mi o zrzuty ekranu.

OK, tylko nie bardzo wiem jak znaleźć te wszystkie elementy, których zrzuty ekranu powinienem wrzucić. Może jakieś małe wskazówki? :wink:

To co masz tu

69224180.png

kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie lokalne i z menu wybierz stan w nowym oknie wybierz szczegóły i zrób zrzut ekranu, potem z menu wybierz właściwości, zrób ekranu, w tym samym oknie kliknij na protokół internetowy TCP/IP i też zrób zrzut ekranu.

Stan i szczegóły:

staniszczegy.png

Właściwości:

waciwoci1.png

waciwoci2.png

Tak jak się spodziewałem, masz wyłączony protokół TCP/IP. Kliknij na to, aby był przy tym ptaszek. Powinno to wyglądać jak na zrzucie poniżej.

image.php?album_id=20&image_id=5598

To działa! :smiley: Wreszcie mogę mieć jednocześnie Internet na obu urządzeniach :slight_smile:

Przyczyna prosta, chociaż i tak bym sobie z tym nie poradził bez Twojej pomocy.

=D> STOKROTNE DZIĘKI! =D>

Nie ma sprawy :wink: