Brak połączenia z internetem po instalacji systemu

Cześć

Chodzi ci o instalację systemu Windows Vista z pendrive czy jakiegoś innego?

Witam próbowałem zainstalować xp z pendriva lecz gdy podłączałem pena i uruchamialem go to wogóle nie załączało się nic prócz czarnego obrazku z migocząca kreską po lewej górze

Cześć

Z przygotowaniem działającego pendrive z instalacją Windows XP zawsze są problemy :wink:

Przeczytaj ten temat.

Jest w nim podane kilka sposobów jak przygotować bootowalny pendrive z systemem.

Bo nie powinno być problemu by laptopa ktory od nowosci chulal na viscie przezuce na xp to bedzie ok??

Cześć

Napisz to jeszcze raz, po polsku.

Po drugie piszesz że chcesz zainstalować system Windows XP, a ja mam pytanie skąd weźmiesz sterowniki dla tego systemu skoro:

Na jakim sprzęcie masz system czy to laptop czy PC-et i czy kupowałaś sprzęt z zainstalowanym systemem czy bez systemu bo jeśli z to przywracając system do ustawień fabrycznych masz już wszystkie sterowniki. A może ktoś pomyślał i zrobił kopię recovery to byłoby fajnie.Jak już przywrócisz system to warto zainstalować SP3 a on sam powinien ściągać aktualizacje i sterowniki dla systemu.Co do sterowników dla urządzeń to powinnaś wejść ma stronę producenta i znaleźć system diagnostyczny który po zainstalowaniu przeskanuje system i jeżeli nawet ni ściągnie sterowników do urządzeń (które powinny być skopiowane na recovery) to przynajmniej poda jakie są potrzebne .Co do dostępu do internetu to ważne aby ustawić zaporę na początek do ustawiań domyślnych chyba że masz antywirusa z zaporą np: NIS lub inny to wtedy ma on możliwość skanowania sieci dostępu i również należy na początek wszystkie jego funkcje ustawić jako domyślne

Dodane 15.02.2013 (Pt) 17:52

Jangell ,

Na jakim sprzęcie masz system czy to laptop czy PC-et i czy kupowałeś sprzęt z zainstalowanym systemem bo jeśli tak to przywracając system do ustawień fabrycznych masz już wszystkie sterowniki A może ktoś pomyślał i zrobił kopię recovery to byłoby dobrze.Jak już przywrócisz system to warto zainstalować SP3 a on sam powinien ściągać aktualizacje i sterowniki dla systemu.Co do sterowników dla urządzeń to powinnaś wejść ma stronę producenta i znaleźć system diagnostyczny który po zainstalowaniu przeskanuje system i jeżeli nawet ni ściągnie sterowników do urządzeń (które powinny być skopiowane na recovery) to przynajmniej pod jakie są potrzebne .Co do dostępu do internetu to ważne aby ustawić zaporę na poczatek do ustawiań domyślnych chyba że masz antywirusa z zaporą np: NIS lub inny to wtedy ma on możliwość skanowania sieci dostępu i również należy na początek wszystkie jego funkcje ustawić jako domyślne.A jeszcze coś.?jak już będziesz miała dostęp do internetu to najpierw zaktualizuj bazę wirusów dla swojego atywirusa

Pozdrowienia