Brak połączenia z internetem po korzystaniu z programu Revo Unistaller

Witam, otóż mam problem z internetem. Przez cały czas wszystko dobrze działało, jednak z pomocą programu Revo Unistaller pousuwałem kilka zbędnych rzeczy (program byl używany przeze mnie pierwszy raz). W trakcie odinatalowywania było usuwane pare rzeczy z rejestru i podejrzewam,ze gdzieś w tym tkwi problem, ponieważ z routerem i internetem jest wszystko w porządku, działa on na innych urządzeniach, m.in. na telefonie. Czy byłby mi ktoś w stanie pomóc? Z góry dzięki!

Bez wiedzy co usunąłes ciężko zidentyfikować problem (możliwe ze skasowałeś jakieś sterowniki). Poleciłbym skorzystanie z przywracania systemu i przywrócenie go do stanu sprzed twoich “optymalizacji”.

Niestety nie tworzyłem pkt przywracalnego, a co do sterowników to w menedżerze urządzeń 2 są rozpoznawalnei przy jednym kest wykrzyknik - teredo tunneling pseudo-interface.

Tzn. Ogolnie sa tam 3.

A drugie urządzenie jak sie nazywa, przy którym jest pytajnik/ wykrzyknik w menadżerze? Podaj jego identyfikator sprzętu (jest we właściwościach).

Teredo tunneling pseudo-interface, identyfikator sprzętu *TEREDO

A inne? Bo mowiłeś o trzech.

Dell wireless 1701 802.11b/g/n i Realtek PCIe EF family controller. One działają.

W trakcie połączenia występuje jakiś błąd? Po polaczeniu przydziela sie IP?

Teredo miałeś już wcześniej?

Tzn nic nie instalowałem i nie wprowadzałem zmian, jedynie odinstalowałem parę gier, bo to laptop siostry. Ale z tego względu ze się ne chciały odinstalować ręcznie to pobrałem Ten program. Reczynie zaznaczałem zalecane do usunięcia przez program rzeczy z rejestru i osunąłem. Stad moje podejrzenia.

W trakcie połączenia nie ma żadnych błędów, dodatkowo jest napisane, ze standardowo mam dostęp do internetu.

Którego tak naprawdę nie mam.

Wejdz do wiersza poleceń i podaj wynik polecenia ‘ipconfig /all’.

Nazwa ipconfig nie jest rozpoznawalna jako polecenie zewnętrzne lub wewnętrzne :confused:

Uruchamiasz w cmd? Jeśli w cmd i masz taki komunikat to coś uszkodziło usługi sieciowe.

Ok, musiałem dopisać ścieżkę do Path w zmiennych satowych. Wynik:

Konfiguracja ip systemu windows

Nazwa hosta...........,, : Ja-komputer
Sufiks podstawowej domeny DNS .. :
Typ węzła............ : Hybrowy
Routing IP włączony......... : nie
Serwer WINS Proxy włączony......... : nie

Karta bezprzewodowej sieci LAN połączenie sieci bezprzewodowej:

Sufiks DNS konkretnego połączenia:
Opis........... : Dell wireless 1701 802.11b/g/n
Adres fizyczny....... : CC-AF-78-92-00-07
Autokonfiguracja włączona.... : tak
DHCP włączone...... : tak
Adres IPv6 polaczenia lokalnego: fe80::29cf:f038:2429:7dd9%14<preferowane>

Adres IPv6....... : 192.168.1.106
Maska podsieci ..... : 255.255.255.0
Dzierzawa uzyskana...... : 27 grudnia 2014 15:51:36
Dzierzawa wygasa.......,,,: 30 __________,,_______
Brama domyslna...........,..: 192.168.1.1
Serwer DHCP................... : _____,,___
Identyfikator IAID DHCPv6: 365735800
Identyfikator DUID klienta DHCPv6: 00-01-00-01-15-AD-71-2E-18-03-73-6D-3D-D3

Serwer DNS ............. : 192.168.1.1
NetBIOS przez Tcpip : włączony

Karta Ethernet polaczona lokalnie:

Stan odnosnika..... : nosnik odlaczony
Sufiks DNS konkretnego polaczenia:
Opis..........: Realtek PCIe FE Family controller
Adres fizyczny...... : 18-03-73-6D-3D-D2
DHCP wlaczone...... : tak
Autokonfiguracja włączona...... : tak

Pisałem na telefonie, wiec jak zobaczysz coś niepokojącego to napisz co żeby się upewnić.

Hej,

W menadżerze urządzeń kliknij na kartę Teredo tunneling pseudo-interface i wybierz opcję odinstaluj z menu kontekstowego. To samo zrób z tą drugą ze znacznikiem Teredo. Następnie zrestartuj system.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak jak myślałem coś ci sie poprzestawiało i masz ustawioną adresacje ipv6, której zapewne nie obsluguje router. Stąd też toredo do tunelowania ipv4 z ipv6.

Wejdz w ustawienia karty wifi i sprawdź czy adres ipv4 i ipv6 są ustawione na automatyczne pobieranie www.jimasek.elektroda.eu/index.php/poradniki/7-zmiana-adresu-ip-w-systemie-operacyjnym-windows-7

Polaczenie IPv4: Internet

Polaczenie IPv6: Brak dostepu do internetu

Zrób ping do www.google.pl

Ping to znaczy?

Podaj co się wyświetli po wpisaniu w cmd:

Ping www.google.pl

Ping 64.233.167.104

Odpowiedz z 74.125.133.94