Brak połączenia z internetem po użyciu Combofix

Witam , ostatnio miałem problem ze słynnym wirusem UKASH (problem był rozwiązywany tutaj: wirus-ukash-logi-t535516.html) i prawdopodobnie po Combofixie padł mi internet , mianowicie nie mogę się połączyć, a menadzerze urzadzen jest zolty pytajnik przy kontrolerze Ethernet. Korzystam z routera i wifi na lapku normalnie śmiga więc to wina ustawiń na stacjonarnym pewnie.

Ściągnałem sobie sterowniki do płyty głównej w tym LAN, który pokazuje że niby zainstalowano poprawnie a problem nie mija …(ASRock K7VT4A Pro). Tak samo sprawdziłem sieciówke którą pokazuje Everest - Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet , zainstalowałem sterowniki i nic… Generalnie chciałbym uniknąć formata, proszę o jakieś wskazówki, bo nie wiem co dalej.

Uruchom Menedżer urządzeń i zobacz czy masz urządzenia ze znakiem zapytania. Jeśli tak kliknij na urządzenie prawym przyciskiem myszy, wybierz Właściwości, w oknie które zostanie otwarte przejdź na kartę Szczegóły i z rozwijanej listy Właściwości wybierz Identyfikatory sprzętu.

Zaznacz którąś z pozycji i naciśnij CTRL + C aby skopiować identyfikator. Wklej zawartość schowka (prawy przycisk myszy - Wklej albo Ctrl + V) na http://www.devid.info/ albo na Google i poszukaj sterownika. Jak nie znajdziesz sterowników to próbuj z kolejną pozycją i kolejną.

Jak zainstalować sterowniki? Albo poszukaj pliku o nazwie typu SETUP. Albo zainstaluj sterowniki przez Menedżer urządzeń. Możesz kliknąć na określoną pozycję (z żółtym znakiem zapytania) prawym przyciskiem myszy i wybrać Aktualizuj, potem opcję wskazania sterowników do instalacji z dysku i wskazać miejsce, gdzie znajdują się sterowniki.

Jeżeli nie wiesz w jaki sposób to zrobić, to pokaż raport z AIDA64.

Pobierz AIDA64 Extreme Edition http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr … 22112.html, utwórz raport, przeklej raport do posta między tagami code

[code] treść raportu

http://www.wklej.org/ lub http://wklej.eu/ i podaj w poście link.

Jak utworzyć raport w _ AIDA64 Extreme Edition _?

  1. Uruchamiamy _ AIDA64 Extreme Edition _

  2. Z menu górnego wybieramy _ Raport _ - _ Kreator raportów… _

d9000f978f8eafe3.jpg

  1. Na ekranie _ Witaj w kreatorze raportów _ klikamy _ Dalej _

50e5cfde076b8d6c.jpg

  1. Na ekranie _ Szablony zawartości raportu _ zaznaczamy np. _ Wszystkie strony _ i klikamy _ Dalej _

97d42da54129efa5.jpg

  1. Na ekranie _ Format raportu _ wybieram _ Zwykły tekst _ i klikamy _ Zakończ _

02dc577ed171357d.jpg

  1. Trwa tworzenie raportu, czekamy

23f4ac2a28334be2.jpg

  1. Gdy raport zostanie utworzony klikamy _ Zapisz do pliku _ i zapisujemy plik na dysku.

c0a15ed2e52746f1.jpg

  1. Otwieramy zapisany plik, kopiujemy treść raportu i np. wrzucamy na stronę http://www.wklej.org/ i podajemy link na forum.

albo umieść na stronie

proszę: http://www.wklej.org/id/1066894/

Łączysz się przewodowo czy bezprzewodowo? Bo ten Realtek to karta sieci przewodowej. Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh int ip show config

netsh wlan show drivers

wmic nic list brief

komputer stacjonarny, o ktorym mowa łączy się przewodowo (kabel od routera leci do karty sieciowej)

niestety udało mi się tylko uzyskać coś takiego (nie wiem czemu inne komendy nie działają):

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.


C:\Documents and Settings\Paweł.PPP>ipconfig /all


Konfiguracja IP systemu Windows



C:\Documents and Settings\Paweł.PPP>netsh int ip show config

Brak dalszych danych.




C:\Documents and Settings\Paweł.PPP>netsh wlan show drivers

Nie znaleziono następującego polecenia: wlan show drivers.


C:\Documents and Settings\Paweł.PPP>wmic nic list brief

AdapterType DeviceID MACAddress Name

                        NetworkAddresses ServiceName Speed

                       1 VIA Rhine II Fast Ethernet A

dapter FETNDISB

                       2 Karta Realtek RTL8139 Family

 PCI Fast Ethernet NIC rtl8139

                       3 Karta asynchroniczna RAS


                       4 Sterownik miniport Harmonogr

amu pakietów PSched

                       5 Sterownik miniport Harmonogr

amu pakietów PSched

                       6 WAN Miniport (L2TP)

                                          Rasl2tp

Sieć rozległa (WAN) 7 50:50:54:50:30:30 WAN Miniport (PPTP)

                                        PptpMiniport

Sieć rozległa (WAN) 8 33:50:6F:45:30:30 Miniport WAN (PPPOE)

                                        RasPppoe

                       9 Bezpośrednie połączenie kabl

owe Raspti

                       10 WAN Miniport (IP)

                                          NdisWan

Ethernet 802.3 11 26:79:20:52:41:53 Sterownik miniport Harmonogr

amu pakietów PSched

Ethernet 802.3 12 26:79:20:52:41:53 Eset Personal Firewall Minip

ort Epfwndis

                       13 Eset Personal Firewall Minip

ort Epfwndis

                       14 Eset Personal Firewall Minip

ort Epfwndis



C:\Documents and Settings\Paweł.PPP>

Wygląda na to, że masz dwie karty sieciowe, jedna zintegrowana z płytą główną i druga jako karta rozszerzeń podłączana przez PCI. Jeśli masz dwa wejścia na kabel sieciowy (złącze RJ-45), spróbuj przepiąć kabel i sprawdź czy coś się zmieniło.

po podłączeniu do zintegrowanej śmiga :smiley: dziękuję za sugestie :wink:

zastanawia mnie tylko , że dzisiaj po raz pierwszy wyskoczyła mi ta druga karta w połączeniach sieciowych jednak mimo tego, że kabel był podłączony komputer pokazywał, że jest odłączony… czym to może być spowodowane?

EDIT: jeszcze jedna sprawa (przed awarią było to samo…)

po włączeniu komputera zanim załączy się internet to czekam z 2 minuty, czym to może być spowodowane…? z internetem puszczonym na wifi do laptopa nie ma takiego problemu.

Brak sygnału, uszkodzony kabel lub karta sieciowa, błędy w drugiej warstwie, np. nieprawidłowy sterownik.

System w tym czasie nawiązuje połączenie, czy dopiero po jakimś czasie je inicjuje? Sprawdzałeś na innym kablu sieciowym?

nie sprawdzałem na innym kablu. Może być kwestia tego, że kabel leci do routera,a potem kolejnym kablem do komputera?

Nie wiem czy nawiązuje czy inicjuje, bo żadna ikonka mi się na pasku nie pojawia; wejść w połączenia sieciowe też w tym czasie nie moge, poprsotu odpalam Opere i się łączy z 2 minuty i odrazu wskakuje www.

Może system po prostu długo się ładuje, Windowsy już tak niestety mają, u mnie Windows 8 wstaje 1 minutę, ale do użytku nadaje się po kolejnych 2 minutach, czyli łączny czas uruchamiania systemu to 3 minuty, gdzie Debian jest gotowy do pracy już po 50 sekundach. Spróbuj przeczyścić system, np. CCleaner i usunąć zbędne programy. Ewentualnie załóż nowy temat w dziale bezpieczeństwo i daj logi OTL do sprawdzenia. Być może system został uszkodzony przez Combofix, którego powinno się używać w ostateczności i przez osoby z doświadczeniem, lub pod ich nadzorem.

no dobra, dam loga jeszcze na bezpieczeństwo i ew. bede musiał się przyzwyczaić :smiley:

jeszcze raz dzięki za wszelką pomoc :wink: