Brak połączenia z internetem przez router

Witam,

Czemu nie mogę się połączyć z internetem po przez router ??

Inni podłączeni do routera mogą, ale ja nie mogę :shock:

Starałem się tworzyć nowe połączenie, konfigurować, ale to nie pomaga :?

Ratunku nie chce ponownie formata robić :frowning:

A jakim kablem masz połączony router z komputerem prostym czy skrosowanym??

Hmm…

Chyba prostym :slight_smile:

Witam

A jak masz w właściwościach połączenia lokalnego w protokole tcp/ip ustawione masz na Uzyskaj adres automatycznie?

Ja również korzystam z routera i mam adres przydzielany w automacie, czyli w właściwościach mam zaznaczone Uzyskaj adres automatycznie.

No i druga kwestia czy router masz dobrze ustawiony to znaczy czy wszystkie porty Lan są udostępnione? może na cztery porty Lan masz włączone jeden lub dwa, a jeżeli pozostałe kompy pracują ty neta możesz nie mieć.

przede wszystkim spinguj router albo spróbuj się na nim zalogować aby stwierdzić czy jest fizyczne połączenie.

włącz usługi, start-> uruchom-> services.msc

Klient DHCP

Klient DNS

Wiem, że jest to coś w konfiguracji windowsa gdyż, mój brat ma osobny dysk z windą i mu chodzi a mi nie :frowning: Na routerze pokazuje kontrolkę adsl więc jest ok :?

Było to już włączone, ale nie stety nadal nie działa :cry:

podaj pls typ routera (ADSL, kablowy lub Ethernetowy) i producenta…

zapytam sie o proste rzeczy, zeby wyeliminowac potencjalne problemy. Zatem:

  1. na routerze przy gnieździe portu LAN powinna byc dioda. czy ona sie pali?

  2. masz przydzielanie adresu przez DHCP rozumiem… nie wiem jakiego masz windowsa (zakładam ze XP), to posze o wybranie: start->uruchom… wpisz cmd -> odpali sie okienko konsoli. w okienku wpisz: ipconfig i podaj rezultat tej komendy (IP, maska, brama domyslna)

  3. na podstawie poprzedniego kroku: zpinguj bramę domyślną: w tym celu w okienku konsoli wpisz: ping [iP bramy domyslnej], zazwyczaj brama domyslna dla routerów to: 192.168.1.1 , czasem zdaza się ze jest to 192.168.0.1

po tych krokach zobaczymy jak przedstawia się dalej problem…

Już problem zlikwidowałem problem robiąc formata :smiley:

Ale i tak dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :slight_smile: