Brak połączenia z internetem przez router

Witam,

posiadam internet z kablówki żeby uniknąć kabli kupiłem dziś router D-Link DWL-922 wgrałem sterowniki dostarczone na płycie cd z routerem łączenie jest znakomite tylko nie mogę połączyć się z internetem nie wiem co zrobić męcze się z tym już z 2 godziny i nic połączenia z netem jak nie było tak nie ma nie wiem co już mam z tym zrobić prosze o pomoc może miał ktoś podobny problem ?z góry dzięki za pomoc,pozdrawiam :smiley:

A router skonfigurowałeś??

wgrałem tylko stery z płyty ,a jak go skonfigurować?

W instrukcji masz napisane. Otwierasz przeglądarkę internetową, wpisujesz adres np: 192.168.X.X i konfigurujesz. Dokładny adres routera i co trzeba gdzie wpisać masz właśnie w instrukcji

niestety w instrukcji nic nie ma o konfiguracji tylko jak wgrać stery :frowning:

Wpisz w przeglądarkę np. 192.168.2.1 . Jak ci wyskoczy okienko to wpisz nazwę użytkownika i hasło. (najczęściej: login-admin, haslo-1234) i wtedy skonfiguruj router tak jak masz połączenie z netem.

login admin, hasło: puste pole

tak do poprawki

I dodam jeszcze, że jeśli chcesz skonfigurować router musisz go podłączyć kablem do komputera.

Skonfigurowałem ,już tego D-linka ale mam dwa pytania ,dlaczego nieraz po włączeniu komputera nie ma połączenia tylko dopiero jak klikne napraw połączenie wszystko wraca do normy?i drugie czy jest możliwość zwiększenia zasięgu tego ustrojstwa bo jak przejde do drugiego pokoju jakieś 7metrów brak jest połączenia albo jest bardzo niskie? z góry dzęki za info,pozdrawiam :smiley:

Ja kupiłem lepszą antenę nadawczą, trochę pomogło, w lini prostej jakieś 10 m i to przez strop i siła jest dobra.

Janusz a możesz mi dać linka na allegro do tej anteny bo nie chcę kupić takiej która by nie pasowała